Megvan az aradi „bűzfelelős”

Az Arad Megyei Környezetvédelmi Felügyelőség vizsgálatot indított, hogy mi vagy ki okozhatta a szerdáról csütörtökre virradó éjszaka az egész megyeszékhelyt belengő orrfacsaró bűzt.
Az Arad Megyei Prefektúra csütörtök esti közleménye szerint a vétkes egy angyalkúti székhelyű mezőgazdasági vállalat, amely nagy mennyiségű hígított bramfitrágyával kezelte több hektáron a termőföldeket. A helyszíni szemle során megállapították, hogy környezetvédelmi engedélyek nélkül, a megszabott időszakon kívül, ráadásul a légköri viszonyok semmibe vételével trágyáztak (az erős szél hozta az orrfacsaró szagot Aradra a várossal szomszédos község határából).
A kormánybiztosi hivatal tájékoztatása szerint a meg nem nevezett cég 50 és 100 ezer lej közötti pénzbírságra számíthat a környezetvédelmi szabályok áthágásáért.
További hírek
![]() A 200 km-es futóversenyt, kerékpáros és görkorcsolya-túrát 2019-ben szervezték meg legutóbb. |
![]() Péntektől csak magyarországi rendszámú autók tankolhatnak a magyarországi benzinkutakon hatósági, maximum 480 forintos literenkénti áron standard benzint vagy gázolajat – jelentették be a csütörtöki Kormányinfón. A külföldi autósoknak piaci árat kell fizetniük. |
![]() Augusztusi zenei csemege. |
![]() Több mint 400 tanút hallgattak ki, 35 házkutatást végeztek, több tucat vizsgálatot végeztek – eredménytelenül. |
![]() Hétfőig mintegy 750 ezer „magyar kérdőív” került kitöltésre. |
![]() Hitelmoratórium, béremelés a közszférában, 700 lejes támogatás a nyugdíjasoknak. |
![]() Az aradiak osztályozós helyen tartották a Dinamót. |
![]() A tréner eddigi csapatai ebben a szezonban estek ki az 1. Ligából. |
![]() Gyereknapi élőszavas mesemondás. |
![]() Pszichiátriai eset. |