Gyereknapon indítják a városnéző kisvonatot

Június elseje, a nemzetközi gyereknap alkalmából helyezik ismét forgalomba a városnéző kisvonatot, a gyerekek kedvencét.

Az Aradi Polgármesteri Hivatal és a Helyi Tömegközlekedési Vállalat tájékoztatása szerint szombaton 12 és 15 óra között, míg június 2-án, vasárnap 13 és 21 óra között közlekedik a szerelvény (ha az időjárási körülmények is megfelelők), óránként indulva a Szabadság-szobortól, ahol a fel- és leszállás történik.

A jármű útvonala mindkét nap a következő: Szabadság-szobor (Román–magyar megbékélés parkja)–színház–Revoluției (Forradalom/József főherceg út) sugárút–Hegyalja tér (Podgoria)–Holtmaros sor (Banu Mărăcine utca)–Kórház (Spitalului) tér és vissza.

A rovatból ajánljuk:

Városi freskók díszítik Arad egyre több épületét
A Citizenit Egyesület kezdeményezésére „dobták fel” a városképet kortárs utcai művészek.
„Kutyanépszámlálás” kezdődik Aradon
A cél a kóbor állatok számának csökkentése és a felelős kutyatartás népszerűsítése.
Hulladékszigetek, szeméthegyek
Aradon egyre több helyen helyezik üzembe az úgynevezett digitális hulladékszigeteket, de úgy látszik, a lakosság egy része nincs felkészülve azok civilizált használatára.
Villámlátogatást tett Aradon a miniszterelnök, a sajtó kizárásával
A hőerőműnél, az aradi várban és a régi gáji laktanyában tett látogatást Ilie Bolojan.
Sajátjukként használták egyesek a közösségi kerékpárokat, meg eladni is próbáltak közülük
297 esetben nem adták vissza időben a bicikliket, 45-öt már sikerült visszaszerezni.
Kiszáradt a zöldtetős buszmegálló, szándékos rongálást gyanít a városháza
A polgármesteri hivatal szabotázst gyanít, ezért vizsgálatot rendelt el.