Xabi Garage: ahol a játékok újjászületnek [AUDIO]

Molnár Csaba

Molnár Csabának a játkautógyűjtés mellett a programszervezés is a szenvedélyévé vált | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Gyerekkora óta rajong a kisautókért, az 1980-as évektől pedig tudatosan gyűjti a különböző modelleket az aradi Molnár Csaba. Mi több, bevallása szerint sokakat „megfertőzött” ezzel a szenvedélyével, úgyhogy ma már egész közösséget alkotnak a Maros-parti városban a különböző játékokat – autókat, mesefigurákat, szuperhősöket – gyűjtők.

Molnár Csabának több ezer darabos, de folyamatosan változó kollekciója van, melynek az értékét nehéz felbecsülni, mert mint mondja: van, amelyik eszmeileg ér sokat, míg másiknak a reálértéke a nagyobb, sőt van, hogy egy eredeti csomagolás drágább, mint a sorozatgyártmányban készült kisautó.

De nem mindig a pénz a lényeg, van, hogy a gyűjtők, akik tudják, kinek, mi a kedvence, egymás közt beszerzési áron adják-veszik a darabokat, vagy csak simán csereberélnek.

A börzék szervezésével is foglalkozó Molnár Csaba hosszú évek óta jelen van a közösségi médiában a Xabi Garage nevű oldallal, de a virtuális klub tavaly fizikai formát öltött: egy használaton kívüli gyárépületben bérelt helyiségben létrehozta a Xabi Garage Egyesületet, és különböző rendezvényekkel: használt könyv- és bakelitlemez-vásárral, hagyományőrző bemutatókkal, játékkiállítással, kézműves foglalkozásokkal színesíti az aradiak hétvégéit.

Pataky Lehel Zsolt a klubhelyiségben kereste fel Molnár Csabát, akit a játékgyűjtő szenvedélyéről és a különböző közösségi programokról kérdezett. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

 

 

A rovatból ajánljuk:

Megkezdődött a tiszavirágzás a Maroson [VIDEO]
A rovarok rövid és szenvedélyes víz feletti élete, tömeges rajzása, egyedülálló természeti látványosság.
Május 25-re halasztották a strand megnyitását
A hivatalos nyitásig a strand területére továbbra is be lehet lépni, ingyen.
Éjszaka a vadonban [VIDEO]
Vadkamera örökítette meg, miként zajlik az élet a Maros-ártéren, a természetvédelmi park vezetősége pedig megosztotta a felvételt.
A közösség az Aradi Magyar Majális sikerének a titka [AUDIO]
Szombaton tartották meg a hagyományos családi programot.
Vigyázz, kész, rajt! – Gazdag programok az Aradi Magyar Majálison
Május 9-én, szombaton a Neptun-strandon a hagyományos családi programokat.
Aradon szállították ki tavaly a legdrágább pizzarendelést
Volt, aki 2025-ben többet rendelt, mint ahány nap van egy évben.