Vasútmodell-kiállítást tartanak a hétvégén
2022. május 19.
Az Arad Megyei Múzeum szépművészeti osztályán nemzetközi vasútmodell-kiállítást szerveznek május 20. és 22. között.

A megnyitón pénteken 10 órától tartják a Gheorghe Popa de Teiuș (Ferdinánd) utca 2–4. szám alatti épület második emeleti kiállítótermében (a könyvtár felett egy szinttel), és az iskolai csoportok – előjegyzés alapján – aznap 9–18 óra között ingyen tekinthetik meg a kiállítást.
Szombaton 10–20, vasárnap 10–18 óra között ereshetik fel a látogatók jelképes belépti díj ellenében: felnőtteknek 4, nyugdíjasoknak és egyetemistáknak 2, gyerekeknek 1 lejt kell fizetni.
A múzeum, a megyei önkormányzat és a vasútmúzeum mellett a főszervező az Aradi AR-Rail Club, emellett több magyarországi és ausztriai vasútmodellező egyesület is állít ki.
További hírek
![]() Egy hete tartanak a földmozgások. |
![]() Marius Nistor szakszervezeti vezető szerint attól sem zárkóznak el, hogy a tárgyalások sikertelensége esetén a pedagógusok bojkottálják az év végi vizsgák – a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának és a középiskolát végzők érettségijének – megtartását. |
![]() Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra. |
![]() MZ/X. |
![]() Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról és az ukrajnai háborúról. |
![]() A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit. |
![]() A magyar iskolaválasztást segítik a magyar kormány által nyújtott támogatások és programok. |
![]() Nem kér a szakszervezet a fizetésemelés helyett felajánlott utalványokból. |
![]() Made in Arad. |
![]() Ez idő alatt a bruttó jövedelmük 85 százalékát kapják meg, amit az államkaszából fizetnek. |