Tizennyolcan próbáltak átszökni a határon Nagylaknál

A határrendészek 18 szíriai és iraki bevándorlót fogtak el Nagylak térségében a román–magyar határ közelében szerda este hét óra körül – olvasható az aradi határrendészet csütörtöki közleményében. A bevándorlók – akik között nők és gyermekek is voltak (összesen 11 felnőtt és hét kiksorú) – a zöld határon át próbáltak Magyarországra, és ezáltal a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezetbe jutni. A migránsok többsége korábban menedéket kért Romániában, és azt közölte, hogy taxival utazott a határ közelébe.

Egy nappal korábban Nagypél közelében állítottak meg egy gépkocsit, mely két kilométerre közelítette meg a határt, és hat szíriai állampolgárt szállított.

A rovatból ajánljuk:

Farsangi magyar bál az Expón
A talpalávalóról a Meteor zenekar gondoskodik, a szervezők a már megszokott tombola mellett meglepetéssel is készülnek.
Ilyen volt Aradról nézve a sarki fény
Szabad szemmel is látható volt az égi jelenség.
December 2-tól indul a Mikulás-járat
A helyi tömegközlekedési vállalat szentestéig üzemelteti az ünnepi villamost.
Karácsonyváró – Adventi koszorúkészítések megyeszerte
A program keretében 1250 adventi koszorúhoz szükséges alapanyagot juttatnak ki számos településre.
Négy helyszínen zajlik majd az idei karácsonyi vásár
November 22-től január 11-ig tart a rendezvény, a díszkivilágítást Mikulás előestéjén kapcsolják fel.
November 29-én tartják meg a hagyományos EKA-bált
A talpalávalót a Szinkron együttes biztosítja, a belépődíj ára: 75 lej/fő. Jegyek kaphatók november 3-tól, az RMDSZ Arad megyei szervezetének székházában.