Sörfutás is lesz a csabai sörfesztiválon

Június 14–18. között immár 16. alkalommal rendezik meg a Csabai Sörfesztivál és Csülökparádét, amely Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális rendezvénye.

A több mint 100 fajta csapolt sör és a csülkös finomságok mellett a szervezők a sport szerelmeseire és a fesztiválon „bekapott” kalóriák ledolgozására is gondolnak, így Közép-Európában először megrendezik az amerikai példán alapuló sörfutást!

Ez egy igazi bulifutás, amelyen akár jelmezben is futhatnak a résztvevők. A sörfutóknak a táv alatt 4 dobozos sört kell elfogyasztaniuk, egyet a rajtnál, hármat pedig az ellenőrző pontokon. A rajt ellövése után egyszerre bontja ki mindenki a kezében lévő dobozos sört, majd miután elfogyasztotta, a feje fölé kell tartania az üres dobozt, és úgy kell elfutni az „ellenőrök” előtt. Ez minden ponton ismétlődik, ahol inni kell. A táv során alkoholmentes sört fogyasztanak a versenyzők.

Táv: 4 km.

Kategória: női és férfi.

A versenyen 18 év alatti személyek nem indulhatnak.

Nevezési díj: 1000 forint, amely magába foglalja a Csabai Sörfesztivál és Csülökparádé pénteki napjára a belépőjegyet.

Nyeremények: kategóriánként arany-, ezüst- és bronzérem, illetve 15, 10 és 5 ezer forintos sörutalvány, amelyet a Bora Italkereskedésekben válthatnak be.

Az első 200 nevező kóstolójegyet kap, amelyet a fesztivál pénteki napján, az óriásbográcsos-főzés során válthat be.

Amennyiben további információkra van szüksége a sörfutással kapcsolatosan, keresse a versenyszervezőt:

Vozár Attila – sportmenedzser, ultramaratonista futó +36 30 352 68 74

Jelentkezés és egyéb információk: www.csabaisorfesztival.hu

Nevezési határidő: 2016. június 13.

 

A rovatból ajánljuk:

Dagadó vitorlákkal – Ománi vizeken hajózott az aradi Bálint Botond [AUDIO]
A magyar nyelvterületről egyedüliként tölthetett el tavaly három hetet az Ománi Királyi Haditengerészet tanulóvitorlásán.
Farsangi magyar bál az Expón
A talpalávalóról a Meteor zenekar gondoskodik, a szervezők a már megszokott tombola mellett meglepetéssel is készülnek.
Ilyen volt Aradról nézve a sarki fény
Szabad szemmel is látható volt az égi jelenség.
December 2-tól indul a Mikulás-járat
A helyi tömegközlekedési vállalat szentestéig üzemelteti az ünnepi villamost.
Karácsonyváró – Adventi koszorúkészítések megyeszerte
A program keretében 1250 adventi koszorúhoz szükséges alapanyagot juttatnak ki számos településre.
Négy helyszínen zajlik majd az idei karácsonyi vásár
November 22-től január 11-ig tart a rendezvény, a díszkivilágítást Mikulás előestéjén kapcsolják fel.