Részvételi felhívás a gyulai füstöltáru- és kolbászbajnokságra

Mint beszámoltunk róla, március 31. és április 2. között rendezik meg a gyulai várkertben a VII. Gyulai Kolbász- és Sódarmustrát.

Ez alkalomból a Gyula System Kft. és a Gyulai Hentesek Hagyományőrző Egyesülete meghirdeti a Szárazkolbászok és Hagyományos eljárással készült Sonkák és Füstölt Termékek Nemzetközi Versenyét, és az I. Viharsarki Kolbász Bajnokságot.

Várják magánszemélyek, cégek, húsipari termékgyártók jelentkezését.

A verseny két termékcsoportban kerül megrendezésre.

Szárazkolbászok versenye:

Nevezési díj nincs.

Bárki, bármilyen szárazkolbásszal nevezhet, amiből 1 párat vagy 1 szálat kell leadni.

Füstölt termékek versenye:

Nevezési díj nincs

Négy kategóriában lehet nevezni, a nevezési lap szerint. Akár a húsvéti sonkát is benevezhetik, hiszen a verseny után visszakapják.

Nevezési feltételek húsipari termékgyártók részére mindkét kategóriában:

Nevezési díj nincs

Négy kategóriában lehet nevezni, a versenykiírás szerint.

Kizárólag hagyományos eljárással készült termékekkel lehet részt venni.

Idén első alkalommal meghirdetésre kerül a Viharsarki Kolbászbajnokság. Ezen a versenyre nevezett helyileg a Viharsarok területéről származó kolbászok vesznek részt.

Ötletgazda: Forschner Rudolf gasztronómus, gasztronómiai zsűri.

Díjazás: 1. díj „Az Év Kolbászkészítő Mestere” és 50000 Ft, 2. díj és 30000 Ft, 3. díj és 20000 Ft.

Kiadásra kerül a füstöltáru verseny fődíja, a Sonkakirály-díj is.

A versenyre nevezett termékeket 2017. március 30-án (helyi idő szerint) 9–16 óra, 31-én 9–14 óra között lehet leadni az egyesület Kétegyházi út 3/1. szám alatti székházában (előzetes egyeztetés alapján ettől eltérő időben is le lehet adni a termékeket).

A verseny zsűrizése április elsején 10 órától a kiállítói sátorban, az eredményhirdetése 2-án 15 órakor a fesztiválsátorban kerül sor.

A nevezési lapok letölthetők itt.

A rovatból ajánljuk:

Dagadó vitorlákkal – Ománi vizeken hajózott az aradi Bálint Botond [AUDIO]
A magyar nyelvterületről egyedüliként tölthetett el tavaly három hetet az Ománi Királyi Haditengerészet tanulóvitorlásán.
Farsangi magyar bál az Expón
A talpalávalóról a Meteor zenekar gondoskodik, a szervezők a már megszokott tombola mellett meglepetéssel is készülnek.
Ilyen volt Aradról nézve a sarki fény
Szabad szemmel is látható volt az égi jelenség.
December 2-tól indul a Mikulás-járat
A helyi tömegközlekedési vállalat szentestéig üzemelteti az ünnepi villamost.
Karácsonyváró – Adventi koszorúkészítések megyeszerte
A program keretében 1250 adventi koszorúhoz szükséges alapanyagot juttatnak ki számos településre.
Négy helyszínen zajlik majd az idei karácsonyi vásár
November 22-től január 11-ig tart a rendezvény, a díszkivilágítást Mikulás előestéjén kapcsolják fel.