Ezúttal Nagylaknál fogtak el illegális bevándorlókat [VIDEÓ]

Csütörtök hajnalban egy, az illegális bevándorlás megfékezése érdekében végrehajtott művelet során hét, 24 és 37 év közötti, a határ felé közeledő etiópiai és eritreai állampolgárt fedeztek fel a nagylaki határrendészek egy mezőn, 500 méternyire a magyar határtól – olvasható az aradi határrendészet közleményében.

A migránsok kihallgatásuk során elmondták, hogy taxival érkeztek Nagylakra, és a schengeni övezetbe akartak eljutni. A határrendészet tiltott határátlépési kísérlet gyanújával kezdeményezett bűnvádi eljárást ellenük.

A héten ez már a második eset Arad megyében, hogy illegális bevándorlók nagyobb csoportját fogják el. Kedden hajnali fél kettőkor a Gyula–Gyulavarsánd határátkelő közelében fogtak el 14, Magyarországra a zöldhatáron keresztül átszökni próbáló szíriai és iraki állampolgárt a határrendészek.

Az MTI szerint idén már 358, Magyarországra átszökni próbáló migránst tartóztattak fel a román hatóságok. Tavaly egész évben 549, Romániából illegálisan távozni próbáló határsértőt fogott el a román határrendészet.

 

A rovatból ajánljuk:

Szentpáli utcarangadó: hagyomány, közösség, sport
Több mint 30 éve töretlen a népszerűsége a labdarúgó-mérkőzésnek. Idén az Újsor 10-2-re nyert az Öregsor ellen.
Lánykérés egy fesztiválon? Tíz éve volt a Double Rise legromantikusabb pillanata
A torockói fesztivál fennállásának 10. évét, egy sepsiszentgyörgyi házaspár meg ezzel együtt a lánykérés 10. évfordulóját ünnepli.
„Itt éreztük először, hogy igazi zenekar vagyunk”
A Bagossy Brothers Company is fellép Torockón, a 10. Double Rise fesztiválon.
A fesztivál, ami nem akar többnek látszani: 10 éves a Double Rise
Július 10–12. között népszerű magyar zenekarok lépnek fel Torockón.
Jubileumát ünnepli Erdély legszemélyesebb fesztiválja, a Double Rise
Neves előadók érkeznek Torockóra, nem hiányoznak a koncertek, a színház, az irodalom és a népzene sem.