Varga Ferenc Józsefé az idei Karinthy-gyűrű

A május utolsó és június első napján az Aradi Kamaraszínházban is fellépett Varga Ferenc József vehette át idén a Karinthy-gyűrűt, a magyar humoristák elismerésére alapított díjat. A kitüntetést Jónás István, a Magyar Rádió vezérigazgatója és Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója adta át ma Budapesten. A humorista a Kossuth Rádióban hallható Rádiókabaré műsoraiban nyújtott kiemelkedő művészi munkájáért kapta az elismerést.
Varga Ferenc József

"Azt hiszem, az elmúlt esztendőkben nem volt olyan Rádiókabaré, amelyben nem szerepelt" - fogalmazott a díjazottról szólva Sinkó Péter, a Rádiókabaré szerkesztőségének vezetője. Varga Ferenc József Aradi Tiborral együtt lépett fel nemrég Aradon, A Mikroszkópszínpadtól a Rádiókabaréig című előadásból kettőt is tartottak.

MTI/AH

[adrotate banner="1"]

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.