Újból bizalmat szavazott Faragó Péternek az RMDSZ küldöttgyűlése

rmdsz

A küldöttek megszavazták az egyetlen jelöltet | Fotó: Facebook/RMDSZ Arad megyei szervezete

Újból Faragó Pétert választotta meg az RMDSZ Arad megyei szervezete elnökének a megyei küldöttgyűlés a szombati tisztújításon.

A régi-új elnök az egyetlen jelölt volt a tisztségre. A küldöttgyűlésen köszöntőt mondott Grezsa Csaba, Magyarország kolozsvári főkonzulja és Székely István, az RMDSZ társadalomszervezésért felelős országos ügyvezető alelnöke is – számolt be Facebook-oldalán az RMDSZ. 

Ezt követően Faragó Péter beszámolt az elmúlt két év eseményeiről, megvalósításairól, amelyek az aradi magyar közösség megmaradásához, fejlődéséhez járultak hozzá.

A szavazás eredményének ismertetése után kiderült, hogy a megyei küldöttgyűlés újból bizalmat szavazott Faragó Péternek, akit immár hatodik alkalommal választottak meg a szervezet elnökévé, és tíz éve megszakítás nélkül tölti be a tisztséget.

Faragó Péter, a régi-új elnök | Fotó: Facebook/RMDSZ Arad megyei szervezete

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.