Tisztújításokat tartanak idén az RMDSZ-szervezetekben

Nyáron kerül sor a helyi és kerületi RMDSZ-szervezetek tisztújítására, szeptemberben pedig a megyei szervezetben tartanak elnökválasztást – született meg a döntés a Megyei Küldöttek Tanácsának (MKT) idei első gyűlésén.

A küldöttek Kisiratoson találkoztak pénteken kora este, és elsőként Faragó Péter parlamenti képviselő, a magyar érdekvédelmi szövetség Arad megyei szervezetének elnöke összegezte az elmúlt periódus aktuálpolitikai helyzetét, kitérve az RMDSZ kormányzati szerepvállalásának eddigi eredményeire, valamint a – közelmúltban menesztett egészségügyi miniszter leváltása miatt – néhány napig tartó kormányválságra is. Összefoglalva leszögezte: „Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy ez a munka eredményes legyen, ugyanis a jelenlegi kormánykoalíciónak nincs más vállalható, működő alternatívája” – olvasható az RMDSZ közleményében.

A politikai tájékoztatót követően a küldöttek elfogadták a megyei szervezet tavalyi költségvetésének végrehajtását és az idei büdzsé tervezetét, majd jóváhagyták a helyi és kerületi szervezetek tisztújító közgyűléseinek összehívását; ezeket június 10. és augusztus 8. között tartják meg, míg a megyei szervezet tisztújító küldöttgyűlésére szeptemberben kerül sor, a koronavírus-járvány miatt véve csökkentett létszámú küldöttel.

Szó esett oktatási, beiskolázási problémákról, illetve az idei év kulturális eseményeinek megszervezése körüli kételyekről is.

Az ülésen jelen volt Tóth Csaba RMDSZ-es prefektus is, aki beszámolt a járványügyi védekezésről, az oltáskampány eredményeiről, valamint az iskolák újbóli megnyitásának körülményeiről a megyében. A jelenlévőket az idei mezőgazdasági összeírás foglalkoztatta a leginkább.

A rovatból ajánljuk:

Magkezdődött a Maros-part nagyszabású átépítése, egy évig eltarthat a munka [VIDEO]
Megújulnak a zöldövezetek, a közéri bútorok, a játszóterek, a töltésen egy függőjárdát építenek a biciklisávval párhuzamosan, új gyalogoshíd lesz a Maros felett, továbbá egy móló is benyúlik majd a vízfelületre.
Átvette a Magyar Arany Érdemkeresztet Nagy István pécskai közösségszervező
Sulyok Tamás köztársasági elnök a nemzeti ünnep alkalmából tüntette ki.
Magyar kormánytámogatás a Délibáb Egyesületnek
Az Erősödő Kárpát-medence programban megvalósuló tevékenységekre. (x)
Idén 21 zarándoklatot szerveznek Máriaradnára
Gyümölcsoltó Boldogasszony napján tartják a templom búcsúünnepét.