Tisztelgés Pécskán a nemzet napszámosainak emléke előtt
Emléktáblát avatnak a pécskai római katolikus temetőben a néhai pedagógusok tiszteletére.
Május 28-án, vasárnap a 9 órakor kezdődő szentmise után Ft. Czeglédi Ferenc c. esperes-plébános megszenteli a pécskai római katolikus temetőben nyugvó pedagógusokra emlékeztető, a kápolna falára helyezett gránitlapokat, amelyeken néhai óvónők, tanítók, tanárok nevei szerepelnek.
„Némelyiknek, közöttük Szomorú István igazgató-tanítónak nincs már emlékjele a temetőben. Ezt a hiányt pótoljuk ezzel a névsorral, így lehetőséget teremtünk arra is, hogy a mellettük elhaladók leróhassák kegyeletüket a nemzet pécskai napszámosai előtt” – írja meghívójában az emléktáblaállítás kezdeményezője, Nagy István nyugalmazott fizikatanár, korábbi pécskai alpolgármester.
A rovatból ajánljuk:
Arad megyében öt helyszínen valósult meg óvodafejlesztés és bölcsődeépítés a magyar kormány tíz éve futó támogatása által [AUDIO]
A 2016-ban indult kezdeményezés keretében több mint 900 külhoni magyar óvoda és bölcsőde épült vagy újult meg a magyar kormány támogatásával, ebből több mint 500 Erdélyben.
Súlyos károkat okoznak a vadállományban is az aranysakálok
Az őzek, dámvadak és vadnyulak száma közel felére csökkent.
Kötelező a parlagfű irtása – a fő cél nem a büntetés, hanem az egészséges környezet
Súlyos allergiát válthat ki a gyomnövény virágzása.
Tavaszi nagytakarítás: pénzbírság a természetvédelmi területen lerakott hulladékért
A felelőtlen férfi 3000 leje bánta.
A király útja: folytatódik az építkezés Arad és Hunyad megye új összekötetésén
Egyszerre szolgálja a gazdasági és turisztikai fellendülést.
A ménesi borvidék Arad névjegye – Balla Gézát tartja a legnagyobb szaktekintélynek a megyei tanács
Új lendületet kap Hegyalja.



