Télies viszonyok, de a megyei tanács szerint nincsenek járhatatlan utak

tél

Télies körülmények az utakon | Fotó: Arad Megyei Tanács

Az elmúlt éjszaka folyamatosan dolgoztak a hókotrók Arad megye valamennyi megyei rangú útján – derül ki az Arad Megyei Tanács szombat reggeli közleményéből.

„A Menyháza felé vezető út jó állapotban van, az aradiak, akik a hétvégén a hóban szeretnének kikapcsolódni, biztonságosan eljuthatnak a hegyvidéki üdülőhelyre – de téli körülmények között” – nyilatkozta Iustin Cionca, a megyei tanács elnöke.

Az önkormányzat sajtóosztályának tájékoztatása szerint jelenleg minden megyei út járható, komolyabb fennakadásról nem érkezett jelzés. Szórványos problémák továbbra is a Körös-közben adódnak, ahol a sík terep miatt az erős szél visszahordja a havat az útra az elmúlt napok bőséges havazásai után.

Mivel továbbra is kemény fagy van, 34 munkagép dolgozik a terepen, hogy megakadályozzuk a jégképződést. Emlékeztetünk, hogy közel 1200 kilométernyi megyei utat kezelünk

– fogalmazott Cionca, emlékeztetve, hogy a városi úthálózat, illetve az országutak karbantartása nem tartozik feladataik közé.

A megyei tanács fő prioritásai, hogy egyetlen közösség se maradjon elszigetelve a közlekedési viszonyok miatt, a közlekedésbiztonság növelése és a hó és a jég hatékony eltávolítása a megyei utakról.

A rovatból ajánljuk:

106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.
Orosz drón zuhant egy romániai tömbházra, egy lakás kiégett, többen megésrültek
A becsapódást robbanás és tűz követte, egy lakás kiégett, többen megsérültek.