Szlovák tiltakozás a nemzeti összetartozás bizottságának révkomáromi ülése miatt

A magyar parlament nemzeti összetartozás bizottságának a szlovákiai Révkomáromban esedékes szerdai ülése miatt tiltakozott ma Pavol Paska, a szlovák törvényhozás elnöke pozsonyi sajtóértekezletén. "Nem tartjuk előírásosnak az ilyen hozzáállást. Az ajtók mindig nyitva állnak, örömmel fogadjuk a magyar képviselőket, de a protokollnak megfelelően" - jelentette ki Paska. Hozzátette: a kihelyezett üléssel kapcsolatos tiltakozását Magyarország pozsonyi nagykövetének, Balogh Csabának is eljuttatta.

MTI

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Lakossági panasz nyomán a környezetvédelmi őrség 100 ezer lejre bírságolta az üzemeltetőt.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.