Szilvás ízek a Tornyai Tájházban [AUDIO]

szilva

Tóth Piroska és a szilvás pizza | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Minden, ami szilva – ezzel a mottóval szervezték meg idén is a hagyományos szilvanapot a Tornyai Tájházban.

Az Aradi Magyar Gazdák Egyesületének szervezésében zajló egész napos esemény fő attrakciója a szilvalekvárfőzés volt, de ezenkívül készítettek kemencében sült szilvás lepényt, szilvás lángost, kóstoltak szilvalevest, no és helyben főzött szilvapálinkát.

Ez nemcsak a gasztronómiáról vagy a szükségletek kielégítéséről szólt, hanem a hagyomány folytatásáról, az őszi befőzés szokásának tovább éltetéséről.

A hétfői eseményről küldött „ízelítőt”  a Temesvári Rádió Magyar adásának Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg:

 

A rovatból ajánljuk:

Nukleáris medicina laboratóriummal bővül az onkológia
Az intézmény a legmodernebb képalkotó vizsgálatok elvégzésére lesz alkalmas, és az aradi daganatos betegeknek nem kell ezentúl más városba utazniuk a pontos diagnózisért és személyre szabott kezelésért.
Kihelyezett konzuli fogadónapot tartanak Aradon márciusban
Folytatódik a honosítás és a választási regisztráció, de lehetőség lesz különböző okmány-ügyintézésre is.
Útjavítás Arad és Kisjenő között
Betömik a kátyúkat a váradi országúton, a munkavégzés miatt megnövekedett menetidőre kell számítani.
Panaszkodnak a sofőrök a kátyúk okozta károk miatt
Gumidefektek és műszaki meghibásodások okozói a fagy után előbukkanó gödrök.
Lemondott a megyei tanács a kápolnási kastély elővásárlási jogáról
Egy magánbefektető 800 ezer euróért megvásárolná a műemlék épületet.