Szerdától forgalomkorlátozás a mikelakai felüljárón

A mikelakai híd felújítási munkálatai miatt augusztus 1-től forgalomkorlátozást vezetnek be, és lezárják a felüljáró sportcsarnok felőli oldalát. A városközpont felől Mikelakára tartó forgalmat a híd lábánál a sportcsarnok felé terelik, s majd a Mioriţa utcánál lehet visszahajtani a Radnai útra. Ezzel párhuzamosan a villamosoknak is csak egy sínpár marad. A polgármesteri hivatal javasolja, hogy az autósok használják a Titulescu utat. A híd egyik felének felújítása után a forgalomkorlátozása másik oldalra terelődik. A munkálatok összesen hat hónapig tartanak.

A rovatból ajánljuk:

Idén is megállt Aradon a csíksomlyói zarándokvonat [AUDIO, VIDEO]
A mintegy fél kilométer hosszú, több mint egy tucat kocsiból álló Csíksomlyó Expressz–Székely Gyors szerelvénnyel csaknem másfél ezer zarándok utazik.
Jutalomtábor Menyházán Arad megyei magyar általános iskolásoknak
Nyolc iskola hatodik-hetedik osztályos diákjai ismerkedhettek egymással.
Aranymise Máriaradnán – Reinholz Andrást 50 éve szentelték pappá
Újszentannán született sváb családban, és a temesvári óvodaépítésétől a máriaradnai bazilika megújításáig számos fontos közösségi projekt fűződik a nevéhez.
Templomfelújításra kaptak támogatást a szórványban működő történelmi magyar egyházak
A megyei tanács 390 ezer lejes támogatást ítélt meg egyházi beruházásokra.
Hegyizene – magyar természetfilmes alkotását vetítik a művészmoziban
„A bántalmazott természet üzen nekünk” – Szendőfi Balázs az Erdélyi-szigethegységben forgatott.