Szent Iván-éji tűzugrás Pécskán

Pécskán több mint húsz éve tartják meg a tűzugrást | Archív felvétel

Pécskán több mint húsz éve tartják meg a tűzugrást | Archív felvétel

A pécskai Búzavirág Néptáncegyüttes és Egyesület 21. alkalommal szervezi meg a Szent Iván-éji tűzugrást, ezúttal június 22-én, szombaton.

A hagyományőrző rendezvény a nyári napforduló ünnepéhez kötődik, mely magában foglalja a pogány és a keresztény hiedelmeket.

A rendezvény programja:

  • 18.00: a Pécskai Búzavirág Néptáncegyüttes csoportjainak évadzáró előadása, fellépnek a Bojtocska, Boglárka, Búzavirág és Nefelejcs csoportok,
  • 20.00: a Pitypang zenekar koncertje gyermekeknek és nem csak;
  • 22.00: Vincze Lilla énekesnő koncertje;
  • 23.30: Szent Iván-éji tűzgyújtás ceremóniája, a Boglárka, Búzavirág és Nefelejcs csoportok előadásában;
  • 23.45: Közös táncok a tűz körül; tűzugrás.

A rovatból ajánljuk:

Március 15. – Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc kezdete. Erdély-szerte is megemlékeznek a forradalom kitörésének 178. évfordulójáról, Aradon 16.30-tól tartanak koszorúzást a Szabadság-szobornál.
Aszfaltozzák Tőzmiske község településein a megyei rangú utat
Folytatódnak az útépítési és felújítási munkálatok Arad megye északi vidékén a kedvező időjárásnak köszönhetően.
Hatvanöt éve hunyt el Szántay Lajos, Arad neves műépítésze [AUDIO]
A néhai műépítész nagyban meghatározta a város mai arculatát.
Alig használják az iskolai „nyugitermeket” a tanintézményekben
A 157 oktatási intézmény közül negyvenben alakítottak ki „elkülönítőket”, de a pedagógusok nem igazán küldik oda a diákokat.