Restart az AMISZ-nál [AUDIO]

Új elnökkel és új elnökséggel vág neki a következő kétéves időszaknak az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet.

A több mint 25 éves múlttal rendelkező AMISZ hol aktívabban, hol kevésbé tevékenyen, de mindig fontos szerepet játszott az aradi magyar közösségi életben. A jelenlegi aradi magyar közéleti szereplők, politikusok, a civil társadalom képviselőinek egy része az ifjúsági szervezetben tette meg első lépéseit a közügyek terén.

A küldöttgyűlésen részt vett többek között Olteán Csongor, a Magyar Ifjúsági Értekezlet elnöke, valamint Péró Tamás, az RMDSZ Arad megyei szervezetének ügyvezető elnöke.

Középen guggolva Olteán Csongor MIÉRT-elnök, a balján Stuber Tibor leköszönő AMISZ-elnök

A gyűlés legfontosabb napirendi pontjai az új elnök megválasztása, valamint az új elnökség megalakulása voltak. A küldöttek Molnár Melindát választották meg az AMISZ új elnökének, elnökségének pedig: Ádámcsek Nándort, Bitai Vivient, Csipkár Noémit, Kovács Róbertet, Szabó Beatrixet és Wáger Richárdot.

Az új vezetőség

A küldöttgyűlés egy másik feladata az volt, hogy kijelölje azt a két személyt, akik az ifjúság jelöltjei lesznek az RMDSZ megyei, illetve aradi városi tanácsosi listáján az idei önkormányzati választásokon. A megyei listára Pál Norbertet, a megyeszékhely tanácsosi jelöltlistájára pedig Molnár Melindát javasolták a jelenlévők.

Pál Norbert az AMISZ megyei tanácsosjelöltje

Az új elnök a hagyományos rendezvények megszervezése mellett az új tervekről is beszélt Pataky Lehel Zsoltnak, aki a Temesvári Rádió Ifjúsági műsora számára készített interjút Molnár Melindával. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Palliatív osztályt alakítanak ki az egykori városi kórházban
Összesen 26 kórházi ággyal működik majd.
„A remény zarándokai” – félmillió résztvevőt várnak a csíksomlyói pünkösdi búcsúba
A fogadalmi búcsú főcelebránsa Kovács Gergely érsek, az ünnepi szónok pedig György Alfréd kamilliánus szerzetes lesz.
Lebontották a hőerőmű hűtőtornyát [VIDEO]
Az 1964-ben épült torony 60 éven szolgálta ki az erőművet, de a tavaly ősszel kezdődött átépítéssel feleslegessé vált.
Megjelent az aradi magyar monográfia-sorozat harmadik kötetének román fordítása is
Aradon és Gyulán is bemutatják A remény útvesztőjében című könyvet.
Buszsofőröket alkalmazna a CTP a pótlóbuszokra, de kevés a jelentkező
Júniustól Mikelakán autóbuszok szállítják majd az utasokat a villamossínek cseréje miatt.
A nyomtatott sajtó végnapjai? A romániai magyar újságírás perspektívái
Az MCC következő előadása a kisebbségi napilapok megszűnésének következményeit latolgatja.