Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás

szennyvíztisztító

A borossebesi szennyvíz-előtisztító | Fotó: Arad Megyei Környezetőrség

A Borossebesen működő előtisztító derítőállomásból áradó bűzre panaszkodnak a helyi lakosok, a környezetőrség ellenőrzése pedig súlyos szabálytalanságokat tárt fel.

Az Arad Megyei Környezetőrség közölte, hogy az utóbbi időszakban számos lakossági bejelentés érkezett a borossebesi előtisztító állomásról terjedő kellemetlen bűz miatt. A helyszíni ellenőrzés során a felügyelők valamennyi panaszt megalapozottnak találták.

A hatóság szerint a létesítményben súlyosan megsértették a környezetvédelmi előírásokat, valamint az üzem környezetvédelmi engedélyében foglalt feltételeket.

A közlemény „szemmel látható környezetszennyezésről és jelentős bűzhatásról” számol be.

Az ellenőrök megállapították, hogy a berendezéseket nem megfelelően tartották karban, a technológiai folyamatok hibás kezelése miatt pedig nagy mennyiségű, előkezeletlen szennyvíziszap került közvetlenül a talajra, illetve a nyitott medencékbe. Ez a hatóság szerint az egész környéken érezhető, erős bűzhatást okozott.

 

A feltárt szabálytalanságok miatt a környezetőrség 100 ezer lejes pénzbírságot szabott ki az üzemeltetőre, egyúttal kezdeményezte az előtisztító állomás működésének felfüggesztését is.

A rovatból ajánljuk:

Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.