Oltási lehetőség Szederháton és Tornyán

Azért, hogy a Pécskához tartozó falvak lakosai is minél nagyobb számban megkaphassák a koronavírus elleni oltást, a városi oltási központ munkatársai „házhoz mennek”.

Szederháton július 21-én, szerdán 15–18 óra között az óvodában várja dr. Lidia Hedeşan doktornő és csapata a helybelieket, az emlékeztető oltást pedig 21 napra múlva adják be ugyanott.

A tornyaiakat a polgármesteri hivatal helyi irodájába várják augusztus 16-án, hétfőn 16–19 óra között, a Pfizer BioNTech gyártotta vakcikánval történő oltást dr. Marius Căpăţână felügyeli.

Amennyiben nem tudnak eljutni az oltásra, a szomszédos települések lakosait várják a pécskai oltóközpontban naponta, a polgármesteri hivatal honlapján és Facebook-oldalán megtalálható nyitvatartási rend szerint, vagy telefonos előjegyzés alapján (szám: 0257/467–957).

Pécskán az oltási arány alacsony: 19,16 százalék, ami gondot okozhat egy esetleges újabb megbetegedési hullám esetén. Ezért azt javasolják mindenkinek, aki nem kapta még meg az ellenszert, hogy vegye fel azt, a saját és szerettei védelmében – áll az önkormányzat sajtóközleményében.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.