A döntés értelmében azok játéktermek, amelyek jelenleg érvényes engedéllyel rendelkeznek, csak annak lejártáig folytathatják működésüket. Ezt követően kötelesek eltávolítani minden nyerőautomatát az aradi helyszínekről.
A szabályok betartását a helyi rendőrség ellenőrzi. Amennyiben szabálytalanságot észlelnek, értesítik a belügyi rendőrség illetékes szerveit, valamint a Nemzeti Szerencsejáték Hivatalt, amelyek megteszik a törvény által előírt lépéseket.
Călin Bibarț polgármester szerint a tiltás széles körű támogatást élvezett a tanácsban, és összhangban áll a lakosság elvárásaival.
„Örülök, hogy a tanács megszavazta a szerencsejátékok betiltását Aradon. A projektet széles többség támogatta. Ez az aradiak akaratának kifejeződése, amit a konzultációk is megerősítettek. Úgy gondolom, fontos lépést tettünk a normalitás felé, és ezen az úton folytatjuk tovább” – fogalmazott a polgármester, utalva arra, hogy idén február az önkormányzat online felmérés végzett a lakosság körében a témában, és a válaszadók közel 80 százaléka helyeselte a játéktermek engedélyének megvonását.
Az önkormányzat szerint a tiltás célja a szerencsejáték‑függőségből eredő társadalmi problémák mérséklése, a közösség védelme, valamint egy biztonságosabb, felelősebb városi környezet kialakítása. Bár a határozattervezet eredetileg nem vonatkozott volna a lottózókra és a sportfogadási ügynökségekre, Horváth Júlia RMDSZ-es önkormányzati képviselő szerint az elfogadott változat minden olyan tevékenységet érint, amit szerencsejátéknak neveznek.
Az RMDSZ-es képviselők egyébként megszavazták a határozattervezetet.


