Nincs több félkarú rabló! – Kitiltják a nyerőautomatákat a megyeszékhelyről

játékterem

Eltűnnek a játéktermek a városból | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Az aradi képviselő-testület szerdán rendkívüli ülésen döntött a szerencsejáték‑termek teljes betiltásáról a város területén. A helyi tanács nagy többséggel fogadta el azt a határozatot, amely megtilt minden olyan tevékenységet, amelyet a 77/2009-es sürgősségi kormányrendelet szabályoz, és amelyhez szervezési engedélyre, illetve működési jogosítványra van szükség.

A döntés értelmében azok játéktermek, amelyek jelenleg érvényes engedéllyel rendelkeznek, csak annak lejártáig folytathatják működésüket. Ezt követően kötelesek eltávolítani minden nyerőautomatát az aradi helyszínekről.

A szabályok betartását a helyi rendőrség ellenőrzi. Amennyiben szabálytalanságot észlelnek, értesítik a belügyi rendőrség illetékes szerveit, valamint a Nemzeti Szerencsejáték Hivatalt, amelyek megteszik a törvény által előírt lépéseket.

Călin Bibarț polgármester szerint a tiltás széles körű támogatást élvezett a tanácsban, és összhangban áll a lakosság elvárásaival.

„Örülök, hogy a tanács megszavazta a szerencsejátékok betiltását Aradon. A projektet széles többség támogatta. Ez az aradiak akaratának kifejeződése, amit a konzultációk is megerősítettek. Úgy gondolom, fontos lépést tettünk a normalitás felé, és ezen az úton folytatjuk tovább” – fogalmazott a polgármester, utalva arra, hogy idén február az önkormányzat online felmérés végzett a lakosság körében a témában, és a válaszadók közel 80 százaléka helyeselte a játéktermek engedélyének megvonását.

 

Az önkormányzat szerint a tiltás célja a szerencsejáték‑függőségből eredő társadalmi problémák mérséklése, a közösség védelme, valamint egy biztonságosabb, felelősebb városi környezet kialakítása. Bár a határozattervezet eredetileg nem vonatkozott volna a lottózókra és a sportfogadási ügynökségekre, Horváth Júlia RMDSZ-es önkormányzati képviselő szerint az elfogadott változat minden olyan tevékenységet érint, amit szerencsejátéknak neveznek.

Az RMDSZ-es képviselők egyébként megszavazták a határozattervezetet.

 

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.