Nagy testvér – másfél ezer térfigyelő kamerát helyeznek üzembe Aradon

Szemel tartanak | Illusztráció: Pixabay

Szemel tartanak | Illusztráció: Pixabay

Az ország legmodernebb és leghatékonyabb térfigyelőkamera-rendszerével fog rendelkezni Arad, amitől a közbiztonság növelését, a forgalom gördülékenyebbé tételét, a közlekedésben tapasztalható visszaélések megelőzését reméli a városvezetés.

A hatástanulmány alapján körülbelül 11 millió euróra rúgó beruházás részeként 1500 térfigyelő kamerát fognak beszerezni, amelyeket mesterséges intelligenciával vezérelnek majd. Ez lehetővé teszi a közterületen feltűnő gyanús elemek kiszűrését, a személyek és tárgyak, közúti akadályok felismerését, forgalmi dugók esetén a közlekedés optimalizálásának lehetőségét, a videofelvételek automatikus elemzését – ismertette hétfői sajtótájékoztatóján Călin Bibarț aradi polgármester.

Az 1500 kamera segítségével „szemmel tarthatják” majd az egész várost. A rendszert az önkormányzat hároméves lízingszerződés keretében szerzi be, ez idő alatt a működtetést és a karbantartást is a beszállító végzi, a futamidő végén pedig a város tulajdona lesz.

A terv megvalósításának lekezdéséhez már csak a román digitalizációs hatóság engedélyét várták – közölte az elöljáró. Aradon jelenleg 84 köztéri kamera működik, ezeket a forgalmasabb, vagy jelentősebb létesítmények közelében helyezték el, és a képek a helyi rendőrség székhelyére „futnak be”. Ezt a rendszert még 2013-ban, egy Orosházával közösen lebonyolított határon átnyúló projekt keretében szerezték be.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.