Meggyógyult a vérplazmával kezelt első beteg

Kigyógyult a koronavírusos fertőzésből Aradon az első, ellenanyagokat tartalmazó vérplazmával kezelt beteg – közölte kedden a megyei sürgősségi kórház.

A páciens egy 61 éves, SARS CoV-2 vírussal megfertőződött férfi, akinek egy már gyógyult személytől levett plazmát adtak be. A beavatkozás után a férfi két, 24 órás különbséggel végzett koronavírus-tesztje is negatív lett. Cristian Nicolescu, a kórház intenzív terápiás osztályának vezetője elmondta, a beteg még időszakosan oxigénterápiára és antibiotikumos kezelésre szorul, de állapota javul.

Az Arad megyei sürgősségi kórház megkapta az egészségügyi minisztérium engedélyét arra, hogy COVID-19-ből felgyógyult donoroktól levett plazmával kezeljék a koronavírus-fertőzötteket. Az első betegnek múlt héten adták be az antitesteket tartalmazó plazmát.

Az Arad megyei vérközpont adatai szerint eddig 20, a betegségen átesett és gyógyultnak nyilvánított személy adott plazmát, hogy ezzel elősegítse az újonnan megbetegedettek kezelését.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Kibertámadás érte az aradi magánegyetemet
Értesítették a hatóságokat és dolgoznak a károk elhárításán.
Reagált a megyei kórház a magas parkolótarifákkal kapcsolatos panaszokra
A menedzsment szerint a díjakból létfontosságú orvosi eszközt vásároltak.
Januártól megszűnik a Nyugati Jelen a tulajdonos bejelentése szerint
Az újság 2025 januárjában alakult át hetilappá a gazdasági nehézségek miatt.
Nagy sikernek örvendett a napközi tábor a pasztorációs központban [AUDIO]
A játék mellett a keresztény értekre is hangsúlyt fektettek.
Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Az összes eddigi kedvezmény is megmarad, pénteken például továbbra is ingyenes lesz az utazás.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.