Megalakult az Alkotmánymódosító Bizottság

alkotm1Ma tartotta alakuló ülését a Parlament Alkotmánymódosító Bizottsága. A Romániai Magyar Demokrata Szövetség részéről Bíró Rozália Bihar megyei szenátor és Máté András Levente Kolozs megyei parlamenti képviselő, bizottsági tagok voltak jelen. Máté András Levente elmondta, hogy a jövő hét folyamán ül össze az alkotmánymódosító bizottság elnöksége, valamint az elkövetkező ülésen kidolgozzák az Alkotmánymódosító Bizottság szabályzatát, melynek értelmében határidőket szabnak a tevékenységek befejezését illetően. „A mai ülésen megszavaztuk az Alkotmányozó Fórumot, amely a széleskörű társadalmi vitát fogja lebonyolítani e kérdésben, valamint a fórum elnökét, Cristian Pârvulescu politológust. Az RMDSZ részéről Varga Attilát, volt Szatmár megyei RMDSZ-es parlamenti képviselőt javasoljuk az Alkotmányozó Fórumban” – részletezte Máté András Levente, az RMDSZ képviselőházi frakciójának vezetője. (RMDSZ-hírszerk.)

A rovatból ajánljuk:

Tilos itatásra vagy öntözésre használni a Maros vizét
Eddig csak javasolták az Arad megyei gazdáknak, hogy se az állatok itatására, se a mezőgazdasági területek öntözésére ne használják a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett Maros vizét, most azonban a megyei vészhelyzeti bizottság egyenesen megtiltotta ezt.
A tanulásba vetett hit megerősítése – Magyar diákokat jutalmazott a tanfelügyelőség [AUDIO]
Tóhpál Renáta kisebbségi tanfelügyelő ez szerint motiváló erőt ad.
Műszaki problémák miatt elhalasztották az új Maros-híd avatását
Az aradi önkormányzat ellenőrző szakbizottsága technikai hiányosságokat fedezett fel a 165 millió lejből épített létesítményen.
„Krisztus szeretete sürget minket” – aranymisés Reinholz András máriaradnai plébános [AUDIO]
Templomfelújítás, szociális konyha létrehozása, óvodaépítés, a Caritas megszervezése fűződik a nevéhez.
Figyelmeztet a vízügy: se itatásra, se öntözésre ne használják a Maros vizét
A parajdi bányakatasztrófa nyomán megemelkedett a folyó sótartalma az Arad megyei szakaszon is.
Két hónapig ingyen kölcsönözhetők a kerékpármegosztó rendszer biciklijei
A kedvezmény célja, hogy minél szélesebb körben népszerűsítsék a közösségi biciklikölcsönzést.