Medvehelyzet Arad megyében [AUDIO]

Orvvadászok által állított csapdába esett medvét mentettek meg a minap egy Aradhoz közeli erdőben.

Az állat több órát töltött fogságban, míg végül szabadon engedték. Kilőni vagy áttelepíteni nem látták értelmét, hiszen nem lakott területre ment be, hanem a saját élőhelyén járt pórul. Arad megyében, ami nem számít a medvék optimális életterületének, egyre gyakrabban látnak medvét, ami a populáció túlszaporodásának egyik jele.

A román környezetvédelmi tárcavezetői tisztségéről csütörtökön leköszönő Tánczos Barna utolsó miniszteri rendeletével jóváhagyta közel ötszáz barnamedve kilövését.

Pataky Lehel Zsolt összeállítása a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült. Hallgassa meg:

 

A rovatból ajánljuk:

Március 15. – Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc kezdete. Erdély-szerte is megemlékeznek a forradalom kitörésének 178. évfordulójáról, Aradon 16.30-tól tartanak koszorúzást a Szabadság-szobornál.
Aszfaltozzák Tőzmiske község településein a megyei rangú utat
Folytatódnak az útépítési és felújítási munkálatok Arad megye északi vidékén a kedvező időjárásnak köszönhetően.
Hatvanöt éve hunyt el Szántay Lajos, Arad neves műépítésze [AUDIO]
A néhai műépítész nagyban meghatározta a város mai arculatát.
Alig használják az iskolai „nyugitermeket” a tanintézményekben
A 157 oktatási intézmény közül negyvenben alakítottak ki „elkülönítőket”, de a pedagógusok nem igazán küldik oda a diákokat.