Meddig tart a felújítás a Csiky Gergely Főgimnáziumban? [AUDIO]

A közel százéves főépület általános felújításon esik át, sajnos nem olyan ütemben, ahogy a tanárok és diákok szeretnék.

A felújítási munkálatok befejezésének késése miatt három különböző helyszínen kezdték meg az idei tanévet az aradi Csiky Gergely Főgimnázium diákjai: a legkisebbek, az előkészítő osztályosok az új bölcsődeépületben tanulnak, a következő három évfolyam csoportjait a minorita rendház fogadta be, míg a felsősök a magyar iskolaközpont új szárnyában zsúfolódtak össze.

A közel százéves főépület általános felújításon esik át, sajnos nem olyan ütemben, ahogy a tanárok és diákok szeretnék. A munkálatok az intézmény fenntartója, az önkormányzat rendelte el, az iskola csak elszenvedője a körülményeknek.

Pataky Lehel Zsolt a város más helyszínen tanuló diákok és szüleik kérdését tolmácsolta Spier Tünde iskolaigazgatónak, hogy becslések szerint mikor térhetnek vissza a gyerekek az iskolájukba?

  • Az interjú a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.