Maximum ötszázan lehetnek az október 6-i rendezvényen

A koronavírus-járvány miatt maximum 500-an vehetnek részt az idei október 6-i megemlékezések aradi főrendezvényén, a főhajtásra érkezőknek regisztrálniuk kell, mielőtt elfoglalnák ülőhelyeiket – tájékoztattak a szervezők.

Az 1848–1849-es magyar forradalom és szabadságharc véres megtorlásának, a 13 honvédtiszt aradi kivégzésének 171. évfordulója lesz idén október 6-án. Aradon a központi rendezvényt 17 órakor tartják a mártír tábornokok emlékművénél, a Szabadság-szobornál, ahol a szabadtéri szentmise főcelebránsának és szónokának Schönberger Jenő szatmári római katolikus megyéspüspököt kérték fel.

Ugyancsak a nemzeti gyásznapon, október 6-án, kedden 14 órakor Vesztőhelyen is tartanak megemlékezést. A programok egyébként már szokás szerint előző este, október 5-én megkezdődnek, amikor is a Kultúrpalotában az Aradi Filharmonikusok adnak ünnepi hangversenyt 18 órától (vezényel Hermann Szabolcs, orgonán közreműködik Miklós Noémi, énekel Duffner Melinda és Kászoni Annamária).

Az RMDSZ Arad megyei szervezetének közleménye szerint a hatályos egészségügyi óvintézkedések miatt idén nem tartanak koszorúzást. Virágok helyett egy-egy gyertyát hozzanak a résztvevők, így emlékezzenek a szabadságharc mártírjaira – írták.

A résztvevők számára a szervezők 500 ülőhelyet biztosítanak, amelyekre igénylést szeptember 30-tól, keddtől személyesen lehet benyújtani a megyei RMDSZ-székházban.

A rovatból ajánljuk:

Balla Géza a Nemzet Gazdásza-címről: a ménesi borvidék díja ez [AUDIO]
Hivatásának tekinti a borvidék egykori dicsőgének visszaadását.
Nukleáris medicina laboratóriummal bővül az onkológia
Az aradi daganatos betegeknek nem kell máshova utazniuk a pontos diagnózisért és kezelésért.
Kihelyezett konzuli fogadónapot tartanak Aradon márciusban
Folytatódik a honosítás és a választási regisztráció, de lehetőség lesz különböző okmány-ügyintézésre is.
Útjavítás Arad és Kisjenő között
Betömik a kátyúkat a váradi országúton, a munkavégzés miatt megnövekedett menetidőre kell számítani.