Magyarok Nagyasszonya-búcsú: „A zarándoklat átalakít bennünket”

Szűz Mária, a Magyarok Nagyasszonya ünnepén, október 8-án ismét megtelt a máriaradnai kegytemplom tágas hajója. Ezúttal a magyar hívek érkeztek a temesközi régió legismertebb Mária-kegyhelyére a temesvári egyházmegye több plébániájáról, valamint az anyaországból – számolt be a megyéspüspökség sajtóirodája az egyházmegye internetes oldalán, a Gerhardus.ro oldalon.

Pál József Csaba megyéspüspök meghívására a szentmisét Marton Zsolt váci főpásztor mutatta be, koncelebrált a jelen lévő lelkipásztorok népes csoportja.

Bevezetőjében a temesvári megyés püspök üdvözölte a jelenlévőket, külön kiemelve a Makóról és Szegedről gyalogosan, illetve kerékpárral érkezett zarándokok ragaszkodását.

Megköszönve az üdvözlő szavakat, Marton Zsolt váci megyés püspök elmondotta: már régóta szeretett volna eleget tenni a temesvári főpásztor meghívásának, de a vírushelyzet az elmúlt két esztendőben megakadályozta radnai látogatását.

Pál József Csaba és Marton Zsolt püspökök | Fotó: gerhardus.ro

Szentbeszédében a főcelebráns püspök úgy fogalmazott: „A zarándoklat átalakít, átformál bennünket. Azt is ajándéknak tekintem, hogy néhány nappal ezelőtt a mi, váci egyházmegyénk egyik fontos zarándokhelyén voltunk, Máriabesenyőn. Hasonló időben épült ez a kegytemplom is, szintén kis bazilika, mint a máriaradnai, és mondhatom azt, Máriától Máriához jöttem, jöttünk. A legkedvesebb imánk Máriához az Angyali üdvözlet. A latin nyelvben úgy fogalmaznak, hogy Sancta Maria, mater Dei – Szent Mária, Isten anyja. Mi magyarok ezt úgy imádkozzuk, hogy Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent anyja. Érezzük, hogy ebben egy bensőségesség, egy meghittség van, ő a mi nagyasszonyunk, ő a mi pátrónánk. Magna Domina Hungarorum – Magyarok Nagyasszonya” – mondotta a váci főpásztor.

A teljes beszámoló elolvasható a Gerhardus.ro oldalon.

A rovatból ajánljuk:

Aláírták a kivitelezési szerződést az Arad–Nagyvárad gyorsforgalmi út utolsó szakaszára
A beruházás értéke 2,85 milliárd lej (áfa nélkül), a munkálatok befejezésére a megrendelés kiadásától számítva 24 hónap áll rendelkezésre. A szakaszon 29 összetett építmény, köztük egy több mint száz méter hosszú felüljáró épül.
Nukleáris medicina laboratóriummal bővül az onkológia
Az aradi daganatos betegeknek nem kell máshova utazniuk a pontos diagnózisért és kezelésért.
Kihelyezett konzuli fogadónapot tartanak Aradon márciusban
Folytatódik a honosítás és a választási regisztráció, de lehetőség lesz különböző okmány-ügyintézésre is.
Útjavítás Arad és Kisjenő között
Betömik a kátyúkat a váradi országúton, a munkavégzés miatt megnövekedett menetidőre kell számítani.
Panaszkodnak a sofőrök a kátyúk okozta károk miatt
Gumidefektek és műszaki meghibásodások okozói a fagy után előbukkanó gödrök.
Lemondott a megyei tanács a kápolnási kastély elővásárlási jogáról
Egy magánbefektető 800 ezer euróért megvásárolná a műemlék épületet.