Le sem teszik az esküt a 'befutók"

Faragó Péter és Bognár Levente, az RMDSZ-es megyei tanácsosjelölt-lista első és második helyezettje le sem teszi az esküt az Arad Megyei Tanács kedd déli alakuló ülésén. Előbbi a parlamenti képviselői, utóbbi az aradi tanácsbeli kötelezettségeit (az alpolgármesteri tisztség várományosa) választotta, és már előre lemondtak a mandátumukról. Mint azt megjósoltuk, a két "befutó" mögött a harmadik helyezett Király András sem adja fel tanügyi államtitkári posztját, így a lista negyedik és ötödik helyezettje, Sipos György, illetve Bölöni György lesz a két RMDSZ-es megyei tanácsos. Ők eddig is azok voltak, de Bölönit a pécskai helyi tanácsba is jelölték, be is jutott, igazolták is a mandátumát, de most már lemondhat arról, mert biztos, hogy két szék között nem a padlón találja magát.

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.