Koronavírus Arad megyében: két újabb elhunyt

Két újabb elhunytról bizonyosodott be a koronavírus-fertőzés gyanúja Aradon – közölték péntek délelőtt a járványügyi hivatalos tájékoztató portálon.

Országszerte kilenc áldozatot nyilvánítottak a járvány újabb áldozatainak, így már 257-re nőtt az elhunytak száma, közülük 23-an Arad megyeiek.

A két Arad megyei közül az egyikük egy 45 éves Arad megyei nő, aki a koronavírus által okozott akut tüdőgyulladáson kívül II-III. fokú túlsúllyal küzdött. A másik elhunyt egy 79 éves férfi, akinek tbc-je is volt, emellett szívbántalmaktól is szenvedett.

A többi áldozat közül kettő Maros megyei, továbbá bukaresti, Gorj, Neamț, Temes és Hunyad megyei illetőségűek.

A rovatból ajánljuk:

Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
Június 19-én, pénteken 19 órától lesz látható a művészmoziban az Arad néhai neves műépítészének munkásságát bemutató dokumentumfilm A városkép ma is őrzi azt a finom, elegáns, bécsi szecessziós formanyelvet, amelyet ő honosított meg a Maros-parti városban.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.