Kitüntetéseket adtak át az Ápolók Nemzetközi Napján

Détári Attila

Détári Attila rohammentőst is kitüntették | Fotó: Facebook/Détári Attila

Az Ápolók Nemzetközi Napját minden évben május 12-én ünneplik világszerte, amely a modern ápolóképzés megalapítója, Florence Nightingale 1820-as születésnapjához kötődik.

Ez alkalomból több egészségügyi asszisztenst, mentőápolót is kitüntettek Aradon az egykori vármegyeházán tartott ünnepségen, köztük Détári Attilát is, akivel korább interjút is készítettünk a mentős hivatásról.

Ez a nap az egészségügyi szakdolgozók áldozatos munkájára, a betegekért végzett elhivatott tevékenységére és a szakma fontosságára hívja fel a figyelmet. A napot Florence Nightingale (a „lámpás hölgy”) emlékére tartják, aki a krími háború idején modernizálta a betegellátást. A cél a társadalom figyelmének felhívása az ápolók nélkülözhetetlen szerepére az egészségügyi ellátórendszerben.

Ezen a napon külön köszönet illeti azokat az ápolókat, nővéreket és szakdolgozókat, akik szaktudásukkal és emberségükkel segítik a betegeket.

  • Alább meghallgathatják a Détári Attilával még 2022-ben készült interjút:

 

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.