Kitiltja az aradi önkormányzat a félkarú rablókat és egyéb nyerőautomatákat

játékgép

Kitiltják a városból a játékgépeket | Illusztráció: Pixabay

A lakosság körében tartott online közvélemény-kutatás és a közvita nyomán a polgármesteri hivatal határozattervezetet dolgozott ki, amelynek értelmében Aradon betiltják a szerencsejátékgépek működését.

A városi képviselőtestület legközelebbi ülésén bocsátják szavazásra azt a határozattervezetet, amelynek értelmében a félkarú rablókat és egyéb szerencsejátékgépeket üzemeltető cégek nem folytathatják tevékenységüket Aradon, miután a jelenleg érvényes működési engedélyük lejár.

A határozattervezet a játéktermekre és szerencsejátékgépekre vonatkozik, amelyek a 77/2009-es sürgősségi kormányrendelet alapján működnek.

A dokumentumban az szerepel, hogy amint a működési engedély érvényessége megszűnik, az üzemeltetők kötelesek eltávolítani a szerencsejátékgépeket minden aradi helyszínről.

A rendelkezés betartását az Aradi Helyi Rendőrség ellenőrzi majd. Amennyiben azt állapítja meg, hogy egy üzemeltető nem teljesítette a gépek eltávolítására vonatkozó kötelezettséget, az esetet haladéktalanul jelzi a rendőrség illetékes szerveinek és az országos szerencsejáték-ügynökségnek. A tilalom nem vonatkozik a lottózókra és a sportfogadási irodákra, hanem csak a nyerőautomatákra.

A határozat az elfogadást követő 10. napon lép hatályba. 

A kormány idén sürgősségi rendelettel a helyi önkormányzatok hatáskörébe utalta át a szerencsejátékok engedélyezését, de korábban már hozott egy korlátozó intézkedést: a 15 ezer lakosúnál kisebb településeken nem működhetnek nyerőautomaták. Az állam a játékfüggőség kialakulásának és a társadalom „kifosztásának” megelőzése érdekében döntött így. Országszerte egyre több önkormányzat döntött úgy, hogy a városok peremkerületébe „száműzi” a játéktermeket, vagy teljesen betiltja működésüket.

Aradon kora tavasszal online felmérést tartottak a lakosság körében, hogy szeretnék-e betiltani a szerencsejátékokat a város területén, és Călin Bibarț polgármester szerint a válaszadók több mint 78 százalékkal igennel felelt. Azt nem közölték, hogy a közel 150 ezer lakosból hányan válaszoltak a kérdőívre.

A rovatból ajánljuk:

Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.