Késik a polgármester-beiktatás Nagyszintyén és Tőzmiskén

Ma kellett volna letenniük a hivatali esküt Haász Tibor tőzmiskei és Erdős Bálint nagyszintyei újraválasztott polgármestereknek, de a mandátumukat igazoló bírósági végzés késése miatt erre nem került sor - mondta Faragó Péter RMDSZ-es parlamenti képviselő, aki Szintyén volt jelen a helyi tanács alakuló ülésén. Itt egyébként megválasztották az alpolgármestert, bizonyos Lucian Fluieraş személyében, aki a Szociálliberális Unió színeiben jutott mandátumhoz. A 13 tagú tanácsban három helye van az RMDSZ-nek és egy az Erdélyi Magyar Néppárt helyi szervezetének; Faragó szerint jó az együttműködés az EMNP-s képviselővel, magyar ügyekben "nem kérdés az összefogás". Tőzmiskén is megalakult a tanács, de a polgármester eskütételére csak a napokban valamikor, az alpolgármester megválasztására pedig a következő ülésen kerül sor. Faragó Péter úgy tájékoztatott, hogy a 13 tanácsosból 8 RMDSZ-es.

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.