Kelemen Hunor levele az erdélyi magyarokhoz

Tisztelt Honfitársaim! 

Romániában az elnökválasztás még sosem szólt annyira a magyarokról, mint most. 

Sokan mondogatják, hogy ez ugyanaz a helyzet, mint 2000-ben, amikor Iliescu és Vadim Tudor között kellett dönteni. Rossz és kisebbik rossz között. 

Csakhogy ez most nem így van. 

Nem fogom elvitatni Vadim Tudor magyarellenes „érdemeit”, de hogy úgy mondjam: ő kispályás volt Simion mellett. 

Simion mindenekelőtt és mindenek fölött magyarellenes. Ez a gyökér, ez táplálta őt. 

Úzvölgyében nagyapáink sírjain tornászta fel magát és az AUR-t az országos politikába, hogy aztán perek százait indítsák anyanyelvünk, zászlóink, szimbólumaink ellen, a magyar iskolákat támadják. 

Nem, ő nem szuverenista és nem keresztény. Minden idegében, minden porcikájában magyarellenes. És mi tudjuk ezt! 

Mi tudjuk, ki Simion – nem más. 

Mi voltunk ott az úzvölgyi temető kapujában, nem más. 

Mi voltunk ott a romániai bíróságokon a szimbólumaink elleni perekben, nem más. 

Mi voltunk ott a parlamentben, amikor erőszakkal fenyegetett bennünket, nem más. 

Mi pontosan tudjuk, milyen veszélyt jelent George Simion. 

Mert ezek a mi iskoláink, ez a mi nyelvünk, ezek a mi szimbólumaink, a mi székely zászlónk. 

És mi tudjuk, hogy mi az egyedüli jó, felelős döntés a második fordulóban. 

Ezért arra kérek mindenkit, h ogy vasárnap egy emberként mondjuk azt, hogy STOP Simion. 

Támogassuk szavazatunkkal Nicușor Dant. 

Menjünk el szavazni. 

Mert ez a mi jövőnk! 

Kelemen Hunor

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Az üzemeltetőt 100 ezer lejre bírságolták.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.