Kedd este is rengett föld Arad megyében

Újabb, a Richter-skála szerint 4,1-es erősségű földrengés volt kedd este Arad megyében, Lippa térségében. Áldozatokról vagy anyagi károkról nem érkeztek jelentések.

Az Arad Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a földrengés 19 óra 15 perckor következett be, 6,8 kilométer mélyen. Epicentruma 17 kilométerre volt Aradtól, 43 kilométerre Temesvártól, 72 kilométerre Békéscsabától és 92 kilométerre Resicabányától.

Mint megírtuk, hétfő este két, 4,9-es és 4,3-as erősségű földrengés volt Arad megyében, s az éjszaka folyam a földfizikai intézet további kisebb utórengéseket mért.

 

 

Az idei legnagyobb földrengést (5,7-es erősségűt) február 14-én mérték Gorj megyében, 6,3 kilométeres mélységben.

Agerpres

 

 

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.