Havazott szerda éjjel, beindultak a hókotrók, pénteken tetőzhet a vihar [FRISSÍTVE]

Fel kell készülni a télies útviszonyokra | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Fel kell készülni a télies útviszonyokra | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Szerda éjjel havazott Arad megyei északkeleti hegyvidékein, ezért bevetették a hókotrókat – tájékoztatott csütörtöki közleményében a megyei tanács. A meteorológiai szolgálat csütörtökre sárga, péntekre pedig narancssárga jelzésű viharriasztást adott ki Arad megye északi térségére. FRISSÍTÉS: Mozgósították a tűzoltókat, figyelmeztetést adott ki az aradi városháza.

Az útkarbantartó prioritása a megyei rangú utak folyamatos tisztítása és járhatóvá tétele. A mostani téli szezonban elsőként Menyháza, Gyulatő (Julița) és Madarsák (Mădrigești) környéké kellett bevetniük a gépeket a havazás miatt.

A megyei önkormányzat az Inteco Holding kft.-vel szerződött a téli útkarbantartásra, a cég gépparkja 27 kotró- és csúszásgátló-szóró autóból, 24 homlokrakodóból, 5 földgyaluból és 5 járőrkocsiból áll.

Az Arad megyén áthaladó országutak karbantartása a temesvári székhelyű Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) feladata. A vállalat 12 munkagépek és 4 tonna csúszásgátló anyagot vetett be az éjszaka folyamán Arad megyében.

 

A megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a meteorológiai szolgálat csütörtökre sárga, péntekre pedig narancssárga jelzésű viharriasztást adott ki Arad megye északi vidékeire.

Csütörtökön 23 óráig 50-70 km/h-s széllökésekre kell számítani, éjjel 2 órától pénteken 20 óráig pedig erős havazás, néhol hóvihar és 80-120 km/h-s szél várható.

Arra figyelmeztetik a gépjárművezetőke, vastag hóréteg rakódhat az úttestekre, a látási viszonyokat pedig a kavargó hó ronthatja.

Mozgósították a tűzoltókat, figyelmeztetést adott ki az aradi városháza

A viharjelzés nyomán Tóth Csaba Arad megyei prefektus összehívta a megyei vészhelyzeti biztosságot, hogy megtegyék az óvintézkedéseket az esetleges természeti katasztrófák megelőzése érdekében, a katasztrófavédelmi felügyelőség pedig azt közölte, hogy

120 tűzoltó ál bevetésre készen, és további 120 szolgálaton kívüli tűzoltót hívtak be az alegységekbe.

Az aradi polgármesteri hivatal is figyelmeztetést adott ki, a lakosokat felszólították, hogy a vihar idején lehetőleg ne tartózkodjanak az utcán, ha pedig ez elkerülhetetlen, legyenek elővigyázatosak, mert a nagyerejű szél fákat csavarhat ki, hirdetőtáblákat dönthet le, illetve az épületek tetejéről és homlokzatáról is lehullhatnak cserepek vagy díszítőelemek.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.