Hálaadó szentmise Gájban – 75 éves Sándor Tivadar

Sándor Tivadar arad-gáji római katolikus plébános augusztus 25-én ünnepli 75. születésnapját.

A gyülekezetépítés mellett Sándor Tivadar pénzzel, kapcsolatokkal és ha kellett kétkezi munkával segítette a magyar közösséget céljai megvalósításában: templomot, imaházat, kórházat épített, bentlakást újított fel, székhelyet emelt a Caritasnak és a Máltai Szeretetszolgálatnak, emlékművet állíttatott az Aradon elesett magyar honvédeknek.

Értékmentő munkát is végzett, a nemzeti épített és szellemi örökség elhivatott ápolójaként az aradi Szentháromság-szobor talapzatának a köveit mentette meg az enyészettől, és mozgatórugója volt Páter Godó Mihály jezsuita szerzetes kisiratosi szobra felállításának.

A 75. születésnapja alkalomból bemutatandó hálaadó szentmise augusztus 25-én, csütörtökön 18 órakor kezdődik az arad-gáji Szent Gizella-templomban.

Sándor Tivadar tavaly ünnepelte pappá szentelésének 50. évfordulóját, az aranymiséje előtt készült rádió interjú ide kattintva hallgatható meg.

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.