Felemelő ballagás a Szabadság-szobornál [AUDIO]

Péntek délután, kora este tartották meg az aradi Csiky Gergely Főgimnázium végzős diákjainak ballagási ünnepségét.

A búcsúztatásra rendhagyó körülmények között került sor, a Szabadság-szobornak otthont adó Román-magyar megbékélés parkjában.

A koronavírus-járvány terjedése elleni előírásoknak megfelelően csak itt tudták biztosítani a szervezők a résztvevők közti megfelelő távolságot. A diákok hozzátartozói egyébként csak meghívóval, oltási igazolással vagy negatív koronavírus-teszttel vehettek részt a rendezvényen.

A végzős osztályok utolsó osztályfőnöki óráit az iskolában tartották meg késő délután, majd a ballagók átvonultak a Szabadság-szoborhoz, ahol a hozzátartozók, egyházi és közéleti személyiségek gyülekeztek a búcsúztatára várva.

Faragó Péter Arad megyei RMDSZ-es parlamenti képviselő és Spier Tünde iskolaigazgató köszöntője a diákok búcsúbeszédei hangzottak el, majd az éltanulókat díjazták.

Az ünnepség zárómozzanatként a Sárik Péter trió és Falusi Mariann adott meglepetéskoncertet.

Pataky Lehel Zsolt összeállítása a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült. Hallgassa meg:

 

A rovatból ajánljuk:

Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.