Falunap és templombúcsú Szentpálon [FOTÓVAL, VIDEÓVAL]

Szentpál

Néptáncosok a színpadon | Fotó: Pataky Bernadette

Szombaton délután a kultúrotthon és az iskola udvarán megkezdődött a falunapi program.

Sandu Krisztián községi polgármester köszöntője után helyi és meghívott néptánccsoportok fellépése következett, miközben a lacikonyhákba is begyújtottak már. 

Délutántól estig román és magyar könnyűzenei együttesek lépnek fel, 21 órától a zilahi Orion együttesé a színpad, 22 órától Tomy-koncert lesz, éjfél előtt fél órával tűzijáték zárja a szentpáli programot.

Vasárnap ünnepi szentmisét tartanak a Szent Péter és Pál tiszteletére felszentelt helyi római katolikus templomban a búcsú alkalmából. Hétfőn van ugyanis Péter és Pál napja.

 

 

 

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Lakossági panasz nyomán a környezetvédelmi őrség 100 ezer lejre bírságolta az üzemeltetőt.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.