Emlékműavatás és hálaadás a felújított kisperegi templomért [AUDIÓ]

Három éve csak a csupasz falai álltak a 19. század elején épült kisperegi református templomnak. A múlt szombaton azonban már a teljesen felújított-átépített épületben tartottak hálaadó istentiszteletet a gyülekezet, az aradi szórvány-egyházmegyéből és az egyházkerületből érkezett meghívottak jelenlétében. A reformáció 500. évfordulójáról is megemlékeztek a magyar határ menti településen.

A templomkertben állított reformációi emlékmű leleplezésével kezdődött az ünnepség. Ezen két márvány tábla látható: az egyik a reformáció 500. évfordulója, a másik a néhai kisperegi református lelkészek emléke előtt tiszteleg.

Lehoczky Ferenc és Módi József esperes leplezte le az emlékművet

Az emlékmű a kisperegi születésű Lehoczky Ferenc nyugdíjas gépészmérnök anyagi támogatásával, saját és segítői kétkezi munkájával valósult meg.

Teljesen megújult a templom, kívül...

A kisperegi emlékmű központi alakja egy tölgyfából faragott pelikán, amely Tóbiás Tibor György lelkipásztor szerint a 12. század óta a legkedveltebb Krisztus-szimbólumok egyike.

... és belül

A fából faragott pelikán Brittich Erzsébet aradi képzőművész munkája, akinek az aradi református egyházmegye templomait bemutató linóleummetszet-kiállítását is megnyitották a tempmlomban.

Az egyházmegye templomait bemutató linóleummetszet-kiállítás
Az ünnepségen fellépett a nagyváradi Continuo régizene együttes
A délutáni istentiszteleten Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület
püspöke hirdette az igét

Hallgassa meg Pataky Lehel Zsolt összeállítását, amely a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült:

A rovatból ajánljuk:

Nagy sikernek örvendett a napközi tábor a pasztorációs központban [AUDIO]
Az első ízben meghirdetett táborba több mint negyvenen jelentkeztek, ami arra utal, hogy van igény az olyan programokra is, amelyeken a kézügyesség, a barkácsolás, a közös játék mellett a hitéletre, a keresztény értekre is hangsúlyt fektetnek.
Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Augusztustól Aradon lesz a legolcsóbb a tömegközlekedés, és az összes eddigi kedvezmény megmarad, péntekenként továbbra is ingyenes az utazás.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.
Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A projekt összköltségvetése 42 millió lej.
Újabb halasztás a sofőrjelölteket csúszópénzért segítő vizsgabiztosok perében
A gyanú szerint 200 és 400 euró közötti csúszópénzt fogadtak el.