Elballagtak a pécskai nyolcadikosok

„A nyolcadikosok életében a ballagás a legszebb pillanat, a legfontosabb viszont a továbbtanulás” – mondta tegnap Pécskán Bacsilla Sándor, a 2-es sz. Általános Iskola igazgatója az épületet búcsúzóul énekelve körbesétáló magyar nyolcadikosoknak. Akik azért megadták a módját a búcsúnak, hisz Varga Ibolya osztályfőnöknővel együtt a lányok pasztell-lila blúzban, fekete szoknyában köszöntek az alma matertől, míg a fiúkon öltöny, fehér ing, és lila nyakkendő volt, az osztálytermeket, folyósokat virágszirmokkal szórták meg. A vetítéssel, az osztályfőnöknő meseolvasásával, műsorral tarkított ballagás hangulatába az öröm és a szomorúság könnyei is belevegyültek, szülők, rokonok barátok búcsúztatták őket az iskola dísztermében. A végzősök: Oláh Aranka, Sisa Rihárd, Arros Katalin, Sipos András Szilárd, Nagy Orsolya, Marosi Annamária, Nagy Nándor, Şatran Claudia, Haller Krisztián Márton, Rabb Anita, Magyar Róbert, Papp Enikő, Miklós Árpád, Zámbori Enikő, Bogosi József Sándor.

Irházi János

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.