Elballagtak a pécskai nyolcadikosok

„A nyolcadikosok életében a ballagás a legszebb pillanat, a legfontosabb viszont a továbbtanulás” – mondta tegnap Pécskán Bacsilla Sándor, a 2-es sz. Általános Iskola igazgatója az épületet búcsúzóul énekelve körbesétáló magyar nyolcadikosoknak. Akik azért megadták a módját a búcsúnak, hisz Varga Ibolya osztályfőnöknővel együtt a lányok pasztell-lila blúzban, fekete szoknyában köszöntek az alma matertől, míg a fiúkon öltöny, fehér ing, és lila nyakkendő volt, az osztálytermeket, folyósokat virágszirmokkal szórták meg. A vetítéssel, az osztályfőnöknő meseolvasásával, műsorral tarkított ballagás hangulatába az öröm és a szomorúság könnyei is belevegyültek, szülők, rokonok barátok búcsúztatták őket az iskola dísztermében. A végzősök: Oláh Aranka, Sisa Rihárd, Arros Katalin, Sipos András Szilárd, Nagy Orsolya, Marosi Annamária, Nagy Nándor, Şatran Claudia, Haller Krisztián Márton, Rabb Anita, Magyar Róbert, Papp Enikő, Miklós Árpád, Zámbori Enikő, Bogosi József Sándor.

Irházi János

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Lakossági panasz nyomán a környezetvédelmi őrség 100 ezer lejre bírságolta az üzemeltetőt.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.