Újabb akadályba ütközött az augusztus 3-án Aradról merész expedícióra indult négy fiatalember, miután kedd óta nem engedik leszállni őket Kazahsztánban egy hajóról. A hajóval Azerbajdzsánba kellett volna indulniuk még vasárnap, ám hiába fizették ki a fejenkénti százdolláros útiköltséget, végezték el a vámvizsgálatot, a hajó mégsem indult el, sőt, a helyi hatóságok megtiltották nekik, hogy leszálljanak. Magyarázatot nem kaptak, ám Kazahsztánban nem ez volt az egyetlen problémájuk. Megérkezésük után röviddel megbüntették őket, mert az autó motorháztetejére pakolták ki elemózsiájukat. Korábban pedig másik problémába ütköztek, mert nem kaptak vízumot Türkmenisztánba, így 2500 kilométert kerülniük kellett.
A négy aradi fiatalember célja, hogy egy szív alakú útvonal mentén járják be a térséget, most már viszont a fő cél, hogy épségben, egészségesen hazaérjenek. Október 3-án kellene Bulgária felől elérjék a román határt, a tervezett útvonal 25 000 kilométer volt, ám a kerülővel ez máris hosszabb lesz.Egy kazah hajón tartják fogva a négy aradit
Újabb akadályba ütközött az augusztus 3-án Aradról merész expedícióra indult négy fiatalember, miután kedd óta nem engedik leszállni őket Kazahsztánban egy hajóról. A hajóval Azerbajdzsánba kellett volna indulniuk még vasárnap, ám hiába fizették ki a fejenkénti százdolláros útiköltséget, végezték el a vámvizsgálatot, a hajó mégsem indult el, sőt, a helyi hatóságok megtiltották nekik, hogy leszálljanak. Magyarázatot nem kaptak, ám Kazahsztánban nem ez volt az egyetlen problémájuk. Megérkezésük után röviddel megbüntették őket, mert az autó motorháztetejére pakolták ki elemózsiájukat. Korábban pedig másik problémába ütköztek, mert nem kaptak vízumot Türkmenisztánba, így 2500 kilométert kerülniük kellett.
A négy aradi fiatalember célja, hogy egy szív alakú útvonal mentén járják be a térséget, most már viszont a fő cél, hogy épségben, egészségesen hazaérjenek. Október 3-án kellene Bulgária felől elérjék a román határt, a tervezett útvonal 25 000 kilométer volt, ám a kerülővel ez máris hosszabb lesz.A rovatból ajánljuk:
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
Az aradi önkormányzatnak 37 ezer lej pénzbírságot kell fizetnie, amiért a jogerős bírósági ítélet ellenére sem aszfaltozott le egy utcát. Korábban a bíróság kártérítést ítélt meg az egyik lakos javára, mert az ingatlanadóját úgy határozták meg, mintha teljes infrastruktúrával rendelkezne a lakóövezet.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.


