Drágul a tömegközlekedés Aradon

Határozattervezetet bocsátott közvitára az aradi városvezetés: ennek értelmében drágul a tömegközlekedés Aradon és a tömegközlekedési vállalat (CTP) elővárosi járatain.

A tervezet értelmében egy utazásra jogosító menetjegy a megyeszékhelyen (illetve annak 5 km-es vonzáskörzetében) az eddigi 3 lej helyett 4 lejbe fog kerülni, ami több mint 33 százalékos áremelést jelent.

Az elővárosi járaték esetében a távolságtól függ majd egy-egy utazás ára, például a 25 km-re lévő Gyorokra 12 lejbe kerül majd kijutni. A bérletek árai is emelkednek, ezek változók annak függvényében, hogy napi, heti, kétheti vagy havi. netán névre szóló bérletekről van szó, és a távolság is meghatározza az árakat.

A határozattervezet május 18-ig lesz közvitán, addig lehet javaslatokat fűzni hozzá; egyébként május 3-tól, keddtől tanulmányozható majd az interneten, ide kattintva.

A rovatból ajánljuk:

Magyar kormánytámogatás a Délibáb Egyesületnek
A „2025. évi Erősödő Kárpát-medence Program kapcsán megvalósuló tevékenységek támogatása” program keretében. (x)
Idén 21 zarándoklatot szerveznek Máriaradnára
Gyümölcsoltó Boldogasszony napján tartják a templom búcsúünnepét.
Súlyos károkat okoznak a vadállományban is az aranysakálok
Az őzek, dámvadak és vadnyulak száma közel felére csökkent a ragadozók miatt.