Csalók kínálnak olcsó bérleteket a CTP nevében

Ne dőljenek be! – figyelmeztetnek az illetékesek | Fotó: Facebook

Ne dőljenek be! – figyelmeztetnek az illetékesek | Fotó: Facebook

Több nagyváros után most az aradiakat próbálják rávenni az internetes csalók arra, hogy gyanúsan olcsó busz- és villamosbérleteket kínáló felhívásoknak bedőlve megadják a személyes és banki adataikat.

A Facebookon terjedő hirdetmény szerint a CTP a vállalat 155. évfordulója alkalmából bocsátotta ki az „Aradi tömegközlekedési kártyát” („Cardul de transport public din Arad”), amelyet az „első szerencsés 500 vásárló” mindössze 12 lejért válthat meg, és fél évig használhatja. Az akció augusztus 30-ig érvényes – teszik hozzá. Ha valaki a megadott linkre kattint, akkor már csak 11,75 lej az ár, továbbá egy online kérdőív kitöltésére kérik, amelyben a személyes és bankkártya adatokat kell megadni.

A polgármesteri hivatal és a helyi tömegközlekedési vállalat (CTP) szerint visszaélésről van szó, és ha valakit a közösségi hálón megpróbálnak rávenni, hogy vásárolja meg a 12 lejért kínált, 6 hónapig érvényes, a hirdetés szerint „valamennyi tömegközlekedési eszközön használható” bérletet, utasítsa vissza az ajánlatot, és jelentse az ügyet a hatóságoknál. Claudiu Godja, a CTP vezérigazgatója azt nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek, hogy a vállalat nem árusít kedvezményes utazási kártyákat. Jegyeket, bérleteket csakis a hivatalos árusító helyeken, illetve a jegyautomatákból vagy online vásároljon az utazóközönség – hívta fel a figyelmet az igazgató, hozzátéve, hogy az erről szóló információkat a CTP weboldalán és a hivatalos Facebook-oldalán találják meg.

A csalók által megfogalmazott hirdetésben az aradi vállalat neve helytelenül szerepel: CTP helyett OTL-t írnak, ami a nagyváradi tömegközlekedési vállalat román elnevezéséből alkotott betűszó. Ugyanakkor az aradi vállalat céglogója és a városháza címere megtévesztő lehet – mondta Ralu Cotrău, a polgármesteri hivatal sajtószóvivője. „A csalók visszaéltek ezekkel a jelképekkel, miképpen a CTP és a polgármesteri hivatal nevével. Elhatárolódunk ettől, és arra kérünk mindenkit, hogy ne kattintsanak a hirdetésben szereplő linkre. Ha pedig valakik megpróbálják meggyőzni őket, hogy tegyék meg, akkor jelentsék az esetet a hatóságoknál” – nyilatkozta az Agerpresnek.

A Facebookon három oldalt is létrehoztak „Cardul de transport public din Arad” címmel, de különböző profil- és borítóképpel. Az a közös bennünk, hogy ugyanazt a kedvezményes kártyát kínálják, és valószínűleg álprofilok révén „elégedett vásárlók” próbálják rávenni a gyanútlan böngészőt, hogy bátran rendelje meg a bérletet. Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szerint eddig még nem tettek feljelentést az ügyben esetleges károsultak.

A rovatból ajánljuk:

Tavaszi nagytakarítás: pénzbírság a természetvédelmi területen lerakott hulladékért
A park területén elhelyezett térfigyelő kamerák rögzítették, amint a férfi egy kisteherautóval szállított hulladékot, majd azt egy a természetvédelmi területhez tartozó részen egyszerűen lerakta. A felvételek alapján a park munkatársai gyorsan azonosították az elkövetőt, akit ezt követően 3000 lej pénzbírsággal sújtottak.
A király útja: folytatódik az építkezés Arad és Hunyad megye új összekötetésén
Egyszerre szolgálja a gazdasági és turisztikai fellendülést.
Nem kér a válaszadók többsége a szerencsejátékokból
Az online konzultáción résztvevők közel 80 százaléka ellenzi a játéktermeket.
Már igényelhető a magyar kormány oktatási-nevelési támogatása
Az évi 100 ezer forint április 26-ig kérvényezhető a Rákóczi Szövetség által üzemeltetett mipont.hu felületen.
Szobrot állítottak Dombegyházon a forradalom tragikus sorsú házaspárának
„Hazatért” Maderspach Károly és felesége, az aradi születésű Buchwald Franciska.