Bognár Levente: a régi színház az aradi kultúra bölcsője [AUDIO]

2021. március 31.
Idén került ismét a közvélemény figyelmének a középpontjába az aradi régi színház ügye.
<em>Hír szerkesztése</em> Bognár Levente: a régi színház az aradi kultúra bölcsője [AUDIO]
A régi színház romos épülete | Fotó: rmdszarad.ro

A műemléképület jelenlegi tulajdonosai eladnák az értékes belvárosi ingatlant, de sem a megyei, sem a városi önkormányzat nem kívánt élni az elővásárlási jogával. A közvélemény nyomására azonban az aradi polgármester ígéretet tett, hogy „figyelemmel kísérik” Dél-Kelet-Európa legrégebbi, ma is álló kőszínházépületének a sorsát.

A magyar érdekképviselet önkormányzati képviselői azt szerették volna, hogy vagy a megyei, vagy az aradi önkormányzat vásárolja meg és újítsa fel a jelenleg használhatatlan állapotú épületet, és kulturális vagy idegenforgalmi célra hasznosítsák – ez amúgy része is Arad hosszú távú kulturális stratégiájának.

Jelenleg patthelyzet van, miközben az aradi értelmiségiek gyűjtést indítottak az épület megvásárlására, a polgármester pedig akár a kisajátítás ötletét is felvetette. A 18. századi ingatlan jelenkori sorsát figyelemmel követő volt aradi alpolgármestert, Bognár Levente RMDSZ-es önkormányzati képviselőt kérdezte Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adásában elhangzott interjút:

További hírek

Hír beküldése
A hirtelen lezúduló csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként.
Hír beküldése
Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén.
Hír beküldése
Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök.
<em>Hír szerkesztése</em> Hétfő reggel rengett a föld Arad megyében
Egy hete tartanak a földmozgások.
<em>Hír szerkesztése</em> A kormány újabb ígérete ellenére is folytatódik a pedagógusok sztrájkja
Attól sem zárkóznak el, hogy bojkottálják a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját és az érettségit.
<em>Hír szerkesztése</em> Döntetlen játszott az UTA az osztályozó első meccsén
Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra.
<em>Hír szerkesztése</em> Nemzetközi rádióamatőr-találkozót szerveznek Pécskán
MZ/X.
<em>Hír szerkesztése</em> Trianon kiteljesedése napról napra
Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról és az ukrajnai háborúról.
<em>Hír szerkesztése</em> Tisztelgés Pécskán a nemzet napszámosainak emléke előtt
A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit.
<em>Hír szerkesztése</em> Ennyien iratkoztak be magyar előkészítő osztályba az első szakaszban [AUDIO]
A magyar iskolaválasztást segítik a magyar kormány által nyújtott támogatások és programok.