Az USL megfúrta a megyei tanács alakuló ülését

A Szociálliberális Unió (USL) képviselői - hivatalosan - egy új megyevezetői tisztség létrehozása elleni tiltakozásként nem jelentek meg a megyei önkormányzat ma 12 órára meghirdetett alakuló ülésén. Nicolae Ioţcu a választók elleni „rémtettként” állította be az ügyet, az igazság azonban, hogy az USL így akar kizsarolni magának egy megyei alelnöki tisztséget. A háttérmanőverekre és zsarolásra még egy alkalma adódik, mert a következő, csütörtökön 12 órára meghirdetett új alakuló ülésről még hiányozhatnak, de amennyiben a harmadikra sem mennek el – ez szombaton lenne –, elveszítik mandátumaikat, s az USL-listán következők töltik be a helyeket. Az már biztos, hogy az RMDSZ a Keresztény-Liberális Mozgalommal (MC-L) alkot koalíciót, a Dan Diaconescu Nép Pártjának (PP-DD) három tagja pedig várja, melyik oldalról kapnak kedvezőbb ajánlatot. Az USL-nek 14 tanácsosa, a MC-L-nek (gyakorlatilag a demokratáknak) 13 tanácsosuk és egy elnöki tisztségük van a megyei önkormányzatban. Holnap, június 27-én 10 órakor a városi tanács alakuló ülése lesz a Kultúrpalotában, és Gheorghe Falcă polgármester felkészült, hogy az USL ott is bojkottálni fog.

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.