Az előkészítő osztályokba való beiratkozás menete

A tanügyminisztérium közzétette az előkészítő osztályokba való beiratkozás módszertanát, amelynek alapján az oktatási intézmények a február 22-vel bezárólag kötelesek kifüggeszteni a beiratkozási körzeteket, illetve az iskolaérettséget felmérő központok kijelölését – írja az RMDSZ Tájékoztató. Király András, a kisebbségi nyelveken történő oktatásért felelős államtitkár rámutatott: a módszertan külön fejezetben foglalkozik a nemzetiségi oktatást választó tanulók beiratkozásával.

„A 2016–2017-es tanévre vonatkozóan február 29. és március 18. között zajlik az előkészítő osztályokba való beiratkozás első szakasza, a szülők interneten vagy az iskoláknál személyesen tölthetik ki a beiratkozási űrlapokat – mondta Király András. – Azokat a gyerekeket kötelező előkészítő osztályba beíratni, akik 2016. augusztus 31-ig betöltik a hatodik életévüket, illetve azokat is be lehet íratni, akik augusztus 31. és december 31. között töltik be a hat évet. Ez utóbbiak egy pszichoszomatikus felmérésen kell átessenek, amely igazolja, hogy alkalmasak az iskolakezdésre. Külön procedúra jelent meg a hét évet augusztus 31-ig betöltő gyerekek beiratkozására vonatkozóan is, akik a meglévő helyek függvényében akár első osztályba is iratkozhatnak, de az ő esetükben a szülőknek feltétlenül az iskolával kell felvenni a kapcsolatot.”

Február 24.–március 3. közötti időszakban zajlik az oktatási intézményekben a kötelezővé vált Nyílt kapuk napja, amelynek keretében az érintett szülők és diákok betekintést nyerhetnek az iskola életébe, hétköznapjaiba, választ kaphatnak felmerülő kérdéseikre. A beiratkozás első szakaszának eredményeit március 25–26-án függesztik ki. A második beiratkozási időszakot március 30.–április 8. között rendezik meg. Ekkor az iskolákban megmaradt helyekre írathatják be gyermekeiket a szülők. A beiratkozási programot is feltünteti a módszertan: hétfőtől péntekig 8–18, szombatonként pedig 9–13 óra között van lehetőségük a szülőknek felkeresni az iskolákat. A beiratkozás végső eredményeit április 15-én függesztik ki.

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Az üzemeltetőt 100 ezer lejre bírságolták.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.