Aradi adománygyűjtés a székelyföldi árvízkárosultak javára
Tekintettel arra a rendkívül nehéz helyzetre, amellyel a Kovászna megyei magyar közösség küzd az elmúlt napokban történt árvíz miatt, az RMDSZ Arad megyei nőszervezete adománygyűjtést hirdet.
A segítő szándékúak a következő módon adakozhatnak:
Pénzbeli adomány
Pénzt az alábbi bankszámlára lehet utalni:
- IBAN-számla (BCR): RO95 RNCB 0857 0075 0845 0001
- BIC-szám: RNCBROBU
- Név: PROTOPOPIATUL REFORMAT CHEZDI ORBAI
Tárgyi adományok gyűjtése
Az adományokat június 13-ig várják az RMDSZ székházában (Episcopiei/Batthyány utca 32. szám) keddtől csütörtökig 9–17 óra között, valamint pénteken 9–13 óra között. További információ a 0728/968–056-os telefonszámon kapható.
Az alábbi, jó állapotú tárgyi adományokat gyűjtik:
- ruházat és cipő
- ágynemű
- edények és háztartási eszközök
- játékok
- tanszerek
- tisztálkodási és tisztítószerek
- női higiéniai termékek
A rovatból ajánljuk:
Március 15. – Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc kezdete. Erdély-szerte is megemlékeznek a forradalom kitörésének 178. évfordulójáról, Aradon 16.30-tól tartanak koszorúzást a Szabadság-szobornál.
Aszfaltozzák Tőzmiske község településein a megyei rangú utat
Folytatódnak az útépítési és felújítási munkálatok Arad megye északi vidékén a kedvező időjárásnak köszönhetően.
Nemzeti ünnepünk alkalmából kézműves-foglalkozásra, Keresztes Ildikó-koncertre és koszorúzásra várják az aradiakat
Március idusa.
Hatvanöt éve hunyt el Szántay Lajos, Arad neves műépítésze [AUDIO]
A néhai műépítész nagyban meghatározta a város mai arculatát.
Alig használják az iskolai „nyugitermeket” a tanintézményekben
A 157 oktatási intézmény közül negyvenben alakítottak ki „elkülönítőket”, de a pedagógusok nem igazán küldik oda a diákokat.



