AmParcat.ro – elindult az okosparkolás a belvárosban

A gépjárművezetők ettől a héttől használhatják az okosparkolásra kifejlesztett mobiltelefonos applikációt – jelentette be szerdán az aradi városháza.

Az okosparkolás használatához le kell tölteni az AmParcat.ro ingyenes alkalmazást, ami elérhető a Google Play Store-ban, az Apple App Store-ban és a Huawei AppGallery-ben is. Persze, a sofőrök továbbra is használhatják a hagyományos fizetési eszközöket az aradi parkolók igénybevételéhez:

  • pénzérme és/vagy bankjegy a parkolóautomatáknál,
  • parkolóbérlet,
  • emeltdíjas SMS,
  • TPark-alkalmazás,

de az AmParcat.ro előnye, hogy a belvárosban, az úgynevezett zöld (vagy 0) zónában, ahol két órában határozták meg a maximális várakozási időt, az applikáció megmutatja, hol van szabad parkolóhely.

Hogy ez lehetővé váljon, a közelmúltban az önkormányzatnak alárendelt Recons közterületfenntartó vállalat több mint 600 szenzort telepített az ultraközponti parkolóhelyekre, ezek továbbítják az alkalmazásnak, hogy foglalt vagy sem egy-egy beállósáv.

A polgármesteri hivatal közleménye szerint az alkalmazás könnyen kezelhető, áttekinthető, ugyanakkor kérésre értesítést küld a kötelező felelősség-biztosítás, az elsősegélydoboz és a tűzoltókészülék szavatossági idejének lejártáról, vagy a műszaki vizsga esedékességéről. Használói hűségpontokat is gyűjthetnek, amiket különböző kedvezményekre válthatnak be, és műszaki ügyelet is van a háttérben, ami telefonon, e-mailben, WhatsAppon, Facebookon és Instagramon is elérhető. Használatához nem kötelező nyilvános fiókat beállítani.

Az AmParcat.ro Aradon számít újdonságnak, Bukarestben és más nagyvárosokban összesen kétmillió felhasználója van már.

A rovatból ajánljuk:

A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
Az aradi önkormányzatnak 37 ezer lej pénzbírságot kell fizetnie, amiért a jogerős bírósági ítélet ellenére sem aszfaltozott le egy utcát. Korábban a bíróság kártérítést ítélt meg az egyik lakos javára, mert az ingatlanadóját úgy határozták meg, mintha teljes infrastruktúrával rendelkezne a lakóövezet.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.