Ahol érezni a gondviselést – Máriaradna [AUDIÓ]

Évente több mint tizenkét zarándoklatot szervez Máriaradnára a Temesvári Római Katolikus Megyéspüpökség, de a legnagyobb – az úgynevezett magyar búcsú – a Kisboldogasszony-napi zarándoklat. A Szűzanya születésének napját idén három napon át ünnepelték a különböző nemzetiségű hívek, akik a történelmi Bánságból, a Partiumból, a Dél-Alföldről, Erdélyből, de még Moldvából is érkeztek.

Erdő Péter (jobbról) volt a főcelebráns

A szombati ünnepi szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, esztegom-budapesti érsek volt, aki szerint Szűz Mária születésével megszületett az az ember, aki mentes volt az áteredő bűntől, személyében pedig feltűnt a közeledő Krisztus fényének első sugara.

Szilágysomlyói zarándokok

Magyarország prímása szentbeszédében a keresztények üldözésére is felhívta a figyelmet. Erdő Péter bíboros prédikációját itt közöltük.

Hívek sokasága a templomban

Pataky Lehel Zsolt riportja a helyszínen készült a Temesvári Rádió Magyar adása számára. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Reagált a megyei kórház a magas parkolótarifákkal kapcsolatos panaszokra
A menedzsment szerint a díjakból befolyt összegből vásároltak egy létfontosságú mobil röntgengépet, és amúgy is, a várakozási díjszabást teljes egészében az egészségügyi ellátás javítására fordítják.
Nagy sikernek örvendett a napközi tábor a pasztorációs központban [AUDIO]
A játék mellett a keresztény értekre is hangsúlyt fektettek.
Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Az összes eddigi kedvezmény is megmarad.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.
Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A projekt összköltségvetése 42 millió lej.